EGE GÜNDEM GAZETESİ

HAVRAN SÜT İNEKÇİLİĞİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HAVRAN SÜT İNEKÇİLİĞİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
10 views
03 Nisan 2018 - 11:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Havran ekonomisinin temel taşlarından biri olan hayvancılık faaliyetleri devlet programlarınca desteklenmeye devam ediyor.

Bu programlar dahilinde Süt inekçiliği çiftçiler için önemli bir gelir kaynağı oluşturmaktadır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Havran Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlemiş olduğu Süt İnekçiliği Yetiştirme kurslarına katılarak başarılı olan genç çiftçiler belgelerini düzenlenen sertifika töreninde aldılar. Törene Havran Kaymakamı Şeref AYDIN, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dinçer ORKAN, Havran Belediye Başkanı Emin ERSOY, Havran Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan ÇAM, kurum amirleri ve kursiyerler katıldı.
Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfus istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projeler devletimiz tarafından sürekli olarak desteklenmektedir. Havran’da 2017 yılında desteklenen kurslarla Tarlabaşı ve Fazlıca mahallelerinden 158 kursiyer “Süt inekçiliği Sertifikalarını” almış, 2018 yılında ise şu ana kadar Kocaseyit mahallesinden 121 kursiyer sertifikalarını alarak çalışma hayatında yer alabilecek konuma gelmiştir.Ayhan KURT

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.