EGE GÜNDEM GAZETESİ

BAŞKAN UYSAL’DAN GENÇ ÇİFTÇİLERE ÇAĞRI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BAŞKAN UYSAL’DAN GENÇ ÇİFTÇİLERE ÇAĞRI
4 views
03 Nisan 2018 - 11:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu yıl da devam edeceği açıklanan Genç Çiftçi Projesi’ne müracaatlar başladı. Genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimiyle bunların işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere 30 bin liraya kadar hibe ödenmesine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi. Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, hibe desteği için ön kayıt ve başvuru konusunda vatandaşlara yardımcı olunacağını duyurdu.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, tarım ve kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi için yapılan hibe desteklerinin bu yıl da devam edeceğini ve Genç Çiftçi Projesi kapsamında 30 bin liralık hibe desteği verileceğini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Kırsal alanda ikamet eden veya ikamet etmek isteyen 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış genç çiftçiler, ön başvurularını 30 Nisan’a kadar internet üzerinden yapabilecek.Hibe desteğinden yararlanmak isteyen çiftçiler, Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’ne gelerek, isimlerini sisteme kaydettirip ön kayıt formu doldurabilecek. Belediye görevlileri vatandaşlara bilgilendirme ve form doldurma konusunda yardımcı olduktan sonra, gerekli evrakları kendilerine vererek, müracaat etmeleri için İlçe Tarım Müdürlüğü’neyönlendirecek.
HANGİ PROJELER DESTEKLENECEK
Büyükbaş/küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliği, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği, arıcılık ve kanatlı projeleri,bitkisel üretim, serbest sistem yumurta tavuğu yetiştiriciliği, ipek böceği yetiştiriciliği, meyve, bağ ve diğer üzümsü bitkilerden bahçe tesisi, örtü altı sebze ve süs bitkisi yetiştiriciliği, mantar (beyaz şapkalı/istiridye mantarı) üretimi, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, coğrafi işaretli ürün yetiştiriciliği,çok yıllık yem bitkisi üretimi ile arı sütü ve ana arı yetiştiriciliğini kapsayan projelere hibe desteği verilecek.
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal,genç çiftçilere hibe desteklerinden yararlanmaları konusunda yardımcı olacaklarını belirterek, başvuru yapmak isteyen çiftçilere çağrıda bulundu ve belediyeTarımsal Hizmetler Müdürlüğü’ne gelerek formlarını doldurabileceklerini söyledi.Genç çiftçilerin yatırım yapacağı projeyi seçerek hibe başvurusunda bulunabileceğini ve başvurularda çiftçilerden hiçbir şekilde ücret alınmayacağını kaydeden Uysal,“Çiftçilerde, ilgili tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 41 yaşından gün almamış, okur-yazar, ücretli çalışan, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi, daha önceden Bakanlığın diğer hibe programından faydalanmamış olma şartı aranacak” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.