EGE GÜNDEM GAZETESİ

Balıkesir’de “Birlikte Üretelim Projesi” Start Aldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Balıkesir’de “Birlikte Üretelim Projesi” Start Aldı
8 views
03 Nisan 2018 - 11:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan “Birlikte Üretelim” Projesi köylerde hayata geçiriliyor.
Bitkisel üretim ve hayvancılıkta Birlikte Üretimin desteklenmesi amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca parçalı ve yeter gelirli tarımsal arazi büyüklüğünün altındaki tarım arazileri ile hayvancılık işletmelerinin bir araya getirilerek ekonomik ölçeğe uygun modern işletmeler haline dönüştürülmesi amacıyla ülke genelinde planlanan 250 köyde hayvancılık ve bitkisel üretim projesi Balıkesir ili Karesi ilçesinin Halkapınar Mahallesinde yapılan bilgilendirme toplantısıyla start aldı.
TKK ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Balıkesir İl Müdürlüğü “Birlikte Üretelim Projesi” için sahada
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca uygulamaya 81 ilde uygulamaya konulan “Her Köy Bir İşletme” Projesi kapsamında pilot köy olarak belirlenen köylerden Balıkesir İli, Karesi İlçesi, Halkapınar mahallesinde çiftçi ve ortaklar sözleşmeli bakliyat vb. ekilişleri kapsamında, hem proje tanıtımı hem de Tarım Kredi Kooperatifleri Balıkesir Bölge Birliği Müdürlüğü ile Balıkesir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü arasında ortak protokol imzalandı.
Bakanlığın projesine üreticilerin büyük ilgi gösterirken Halkapınar Mahallesinde yapılan proje tanıtım ve imza protokolüne Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) Bölge Birliği Müdürü Vedat Altın, Balıkesir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, İl Müdür Yardımcısı Nihat Ağan, TKK Bölge Birliği Müdür Yardımcıları Selçuk Yavuz ve Vedat Karademir, Trakya Birlik 705 Sayılı Balıkesir Yağlı Tohumlar Kooperatif Müdürü Mustafa Selçuk ile Teknik Personeller ve Halkapınar çiftçileri katıldı.
Proje kapsamında Bakliyat ürünlerinin ve Ayçiçeği ürünlerin sözleşmeli olarak üretimi hedeflendiği belirtilirken proje tanıtım toplantısında çiftçilerin soruların yanıtlandı. Halkapınar mahallesi üreticileri ise kendilerine yapılan ziyaret ve bilgilendirmeden dolayı yetkililere teşekkür ettiler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.