UYSAL: “ÖNEMLİ OLAN GÖNÜLLERE GİREBİLMEKTİR”

02 Nisan 2018 Pazartesi, 13:59

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, 30 Mart’ta düzenlenen halk toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi. Reha Yurdakul Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda, hayata geçirilen gözle görülür, fiziki hizmetlerin her belediye başkanının görevi ve zaten zorunlu olarak yapması gereken işler olduğunun altını çizen Uysal, önemli olan asıl meselenin gönüllere girebilmek olduğunu vurguladı.

Burhaniye Belediye Başkanı olarak hizmet süresinde 4’üncü yılını dolduran Uysal, yardımcıları Cemal Akkılınç, Cemil Bahadır ve Güngör Persil ile birlikte halkın karşısına çıktı. Göreve geldiği günden bu yana geçen dört senede belediye tarafından yapılan icraatlarla, hali hazırda devam eden çalışmalarla ve hayata geçirilmesi planlanan projelerle ilgili halka bilgi veren Uysal,vatandaşlardan gelen soruları içtenlikle yanıtlayarak, halkın şikayet, öneri ve görüşlerinidinledi.

HARCANAN EMEK 24 DAKİKAYA SIĞMAZ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Körfez Bölgesi Koordinatör Daire Başkanı Fatih Aka, AK Parti Burhaniye İlçe Başkanı Onur Bedir, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, daire müdürleri ve vatandaşların katıldığı toplantıdakonuklara ilk olarak, geçen dört senenin özetlendiği bir film gösterimi yapıldı. 2014-2017 yıllarını kapsayan Burhaniye Faaliyet Filmi’nin ardından vatandaşları dinleyen Başkan Uysal, kendisine iletilen tüm sorulara samimiyetle cevap verdi.

2023 hedeflerine ulaşabilmek için ekip arkadaşlarıyla birlikte canla başla çalıştıklarını ve Burhaniye Belediyesi olarak her daim halkın refahını ve huzurunu düşünerek hizmet vermeye gayret gösterdiklerini belirten Uysal, dört yıl süresince hayata geçirilen projelerin, yapılan çalışmaların, harcanan emek ve iş gücünün 24 dakikalık bir filme sığdırılamayacağını vurgulayarak, faaliyet filminde yer alan çalışmaların toplam icraatların yalnızca bir kısmını içerdiğini ifade etti.

HİZMET KONUSUNDA İKİLİ İLİŞKİLER ÖNEMLİ

İlçeye hizmet getirebilme konusunda siyasi iktidarla birlikte hareket etmenin ve olumlu ilişkilerin önemine dikkat çeken Uysal şunları söyledi:“Bizim gibi 60 bin nüfuslu, gelirleri sınırlı olan ilçelerin belediye başkanlarının siyasi iktidarla kurduğu ikili ilişkilerinin çok önemli olduğuna inanıyorum. Belediye başkanının siyasi iktidarla birlikte hareket edebilmesi, olumlu pozitif ilişkiler kurabilmesi,hizmet alma noktasında önemli. Ben bunu başarabildiğimizi düşünüyorum. Örneğin,Reşitköy Barajımız. Şu anda 40 milyonluk iş ihale edilmiş durumda. Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından bir tanesi. İlçemizde zeytinciliğin gelişmesi, halkımızın ekonomik anlamda refaha kavuşması, gelirlerinin artması bakımından çok önemli bir proje. Aynı şekilde hastanemizin yenilenmesi. İlçemize doğalgaz geliyor. Bütün bunlar siyasi iktidarla yürütülen olumlu ilişkilerin birer sonucu.”

UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ

Belediyelerin görevinin hizmet vermek olduğunu belirten Uysal, belediye yönetiminde siyasi görüşlerin bir kenara bırakılması gerektiğini ve kendisinin halkın yararına olan bütün alanlarda bu yönde çaba harcadığını söyledi. Bir iki projedeki fikir ayrılıkları dışında belediye meclis üyeleriyle, daire müdürleriyle ve belediye personeliyle uyum içinde çalıştıklarını anlatan Uysal, Burhaniye’nin özellikle son yıllarda çok göç aldığını vurgulayarak,“Göç dalgasının altında ezilmeden iyi planlar yapmamız lazım. Sağlıklı bir kentleşme istiyoruz, o bakımdan çabalarımız bu yönde gelişiyor” dedi.Ellerindeki bütçe imkanları dahilinde Burhaniye için güzel işler yapmaya çalıştıklarını hem merkez hem de kırsal mahallelerdeki eksik işleri tamamlamaya titizlikle gayret gösterdiklerini kaydeden Uysal, eksiklerin ve taleplerin tespiti için bu toplantının düzenlendiğini belirtti.

BÜYÜKŞEHRİN SORULARINI FATİH AKA CEVAPLADI

Büyükşehir yasasından sonra su, kanalizasyon, mezarlık işleri ve ulaşım gibi önemli konuların Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin görev alanına girmesiyle, bu konuda halktan gelen eleştiri, talep ve soruları Körfez Bölgesi Koordinatör Daire Başkanı Fatih Aka yanıtladı. Büyükşehrin yol yapımına devam edeceğini belirten Aka; altyapı, BASKİ ve ulaşımla ilgili konularda Burhaniyelileri dinledi.

HALK UYSAL’A TEŞEKKÜR ETTİ

Toplantıda söz alan bir vatandaş Burhaniye için yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür ederek, duygularını şöyle ifade etti: “Belediyeye geldiğimiz zaman başkanımızın kapısı her zaman bize açık. Güler yüzü ve tatlı diliyle halkın kalbini kazanıyor. Vatandaşların bütün sorunlarını çözmeye çalışıyor. Sorunlarımızı anlatma şansını bize verdiği için kendisine çok teşekkür ediyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB