Kütüphane Haftası etkinlikleri sürüyor

02 Nisan 2018 Pazartesi, 13:46

54. Kütüphane Haftası kapsamında Gaziosmanpaşa Şube Kütüphanesinde bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlikte ayrıca kütüphaneyi kullanarak en çok kitap okuyanlara ödülleri verildi.
Gaziosmanpaşa Şube Kütüphanesindeki etkinliği İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Orhan Onocak, GOP Mahalle Muhtarı Şinasi Çağlı ve davetliler katıldı. Burada kısa bir açılış konuşması yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, şube kütüphanesine yaptığı katkılardan dolayı mahalle muhtarı Çağlı’ya teşekkürlerini sundu. Müdür Çaltı; “Türkiye’nin geleceği gençlerimizi ve çocuklarımızı iyi yetiştirmek zorundayız. Biz kütüphane etkinliklerini sadece kütüphane haftasında değil, buna benze çalışmaları yılın 12 ayında yapıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile MEB arasında protokolümüz var, ayrıca BENGİ projemiz var. Ayrıca İl Milli Şurasında alınan kararlar var, bunları da uygulamaya yapmaya çalışıyoruz. Amacımız kütüphane ve kitaba olan ilgiyi arttırmak” dedi.
Daha sonra konuşan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Orhan Onocak, ise kitabın önemine dikkat çekti. Bilginin kitabın içinde olduğunu ifade eden Onocak; “Milyonlarca dergi ve kitap yayınlanmakta. Biz de ne kadar fazla yayın, ne kadar fazla okumayı gerçekleştirebilirsek, yarınlarımız daha aydınlık, daha gelişmiş olacaktır. Yani Türkiye’mizin gelişmesini istiyorsak mutlaka okumamız lazım. Çünkü okumak aydınlatır, okumak bilgilendirir, bilgi de teknolojiyi getirir. Yani tahayyülden tasavvura; tahayyül yani hayal eder, hayali gerçekleştiren okumaktır, ondan sonra tasavvur olur. Yani bugünkü gördüğünüz saraylar, köprüler, yollar, robotlar, şu anda robotik çağdayız. Bunu yakalamamız lazım. Hızla okumamız, hızla gelişmemiz lazım”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB