KAZDAĞLARINI DÜNYAYA AÇAN TURİZMCİ

02 Nisan 2018 Pazartesi, 14:06

Kuzey Ege ve Balıkesir’in turizmde dünyaya açılan kapısı 5 yıldızlı RAMADA Oteli

Dünyanın en büyük otel zinciri olan ABD Kökenli Wyndham Grubunun saygın ve güçlü markası Ramada’nın, uluslararası İlk thermal oteli olan Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa, aynı zamanda Kuzey Ege Bölgesinin de ilk yabancı zincir oteli.

Otel yatırımcısı ve işletmecisi Öngen Turizm İnşaat ve Ticaret Limited Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Av.Mehmet Öngen, Kazdağları’nın korunmasında ve gelişmesinde uzun yıllar mücadele vermiş, yörenin yerlisi olan bir hukukçu ve turizmcidir. Şirket daha önce de, Türkiye’nin en özel bölgelerinden biri olan Yeşilyurt Köyünde, Eko Turizmin Türkiye’deki öncü tesislerinden biri olan Öngen Country Hotel’i kurmuş ve 20 yıldan bu yana işletmektedir. Şirketin temel felsefesi, çevre duyarlığını hiç kaybetmeden, doğayı koruyarak da turizm yapılabileceğini ve bu anlayış içerisinde çevresine değer katmayı bir hedef olarak koymak ve bunu hayata geçirmektir.

Öngen ailesi geçtiğimiz günlerde Sofya ve Ankara fuarlarına katılarak bölgeyi en iyi şekilde tanıttı.

Bugüne dek 300 kez bölgenin tarihini ve turizmini anlatan konferans düzenlenen otel Kuzey Ege ve Balıkesir’in ilk ve tek 5 yıldızlı uluslar arası zincir oteli.

Otel’de iki yılda 5 kez Kazdağları Yoga Festivali düzenlendi. Öngen ailesi Edremit Belediyesi ile birlikte Kazdağları Ultra Maratonunu düzenleyerek Dünya’nın 7 ülkesinden ve yurt içinde yüzlerce sporcunun katılımı ile unutulmaz bir maraton gerçekleşmesini sağladı.

Ege Bölgesinin en iyi toplantı ödülüne sahip otel, ayrıca organik kendi bahçesindeki yiyecekleri ile unutulmaz tatları mutfağında ortaya çıkarıyor.

Dünyanın havadaki oksijen bolluğu bakımından ikinci olan Kazdağlarının eteklerinde Ramada Otel aynı zamanda denize de 2 kilometre mesafede yer alıyor. 20’si suit 121 odalı 5 yıldızlı, 400 yatak kapasitesine sahip otel 27 dönüm arazi üzerine kurulu. Balıkesir ve Kuzey Ege’nin turizm ekonomisine büyük katkı sağlayarak bölgenin tanıtımına da önemli etkisi var.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Powered by MOYWEB