EGE GÜNDEM GAZETESİ

Kaymakam Görgülüaslan’a anlamlı teşekkür

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kaymakam Görgülüaslan’a anlamlı teşekkür
5 views
02 Nisan 2018 - 13:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; bir parkta serbestçe akan suyun içilemez olduğu konusunda 9 yıldan bu yana ilçede görev yapan kaymakam ve belediye başkanlarına defalarca uyarılarda bulunan Emine Gelez adlı vatandaş, bu çağrılarına Ayvalık’ın yeni Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan’ın kulak vererek, çeşmenin başına ‘İçilmez’ uyarı levhasının konulmasını sağladığını söyleyerek, kendisine teşekkür etti.

Ayvalık’ın Atatürk Caddesi üzerinde, Sanayi Sitesi sapağında bulunan Barış Parkı’nda bulunan Gül Çeşmesi’nin yıllardır serbestçe aktığını ifade eden Emine Gelez, ancak suyun geldiği kaynakta fosseptik taşkınlarının olduğu için içilemez bir halde olduğunu mahalle sakinleriyle defalarca yetkililere bildirdikleri anlattı.
Çeşmeden akan suyun özellikle yaz aylarında vatandaşlar tarafından içildiğini kaydeden Gelez, “Tam 9 yıldır gelen kaymakam ve belediye başkanlarına bu çeşmeden akan suyun içilemez olduğunu ve bu konuda tedbir almaları gerektiğine yönelik uyarılarda bulunduk. Bu konuda istediğimiz sadece çeşmenin başına basit bir uyarı levhasının yapılmasıydı. Bu levhayı kendi paramla yaptırmayı planladım ama bir sürü prosedürle karşılaştım. Bunun üzerine mahalle sakinlerimizin de destekleriyle sürekli bu çeşmeden mikrop aktığını ve temizlik dışında bu suyun asla kullanılmaması gerektiğine ilişkin yetkileri sıklıkça uyardık. Ama bugüne kadar sağolsun Sayın Kaymakamımız Gökhan Görgülüaslan’ın dışında hiç kimseye sesimizi duyuramadık” dedi.
Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan’a durumu şifahen anlatır anlatmaz, Görgülüaslan’ın hemen harekete geçerek, Gül Çeşmesi’ndeki boşa akan suyun içilemez olduğuna ait levhanın yaptırılmasını sağlayarak çeşmenin başına montajlandığını ifade eden Emine Gelez, insan sağlığı için son derece hayati bir önemi olduğuna inandığı çeşmeye bu uyarı levhasını konulmasını sağladığı için mahalle sakinleri adına Kaymakam Görgülüaslan’a teşekkür etti. SUAT SALGIN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.