EGE GÜNDEM GAZETESİ

AYDINLIOĞLU”EDREMİT’E YATIRIMLAR DEVAM EDECEK”

AYDINLIOĞLU”EDREMİT’E YATIRIMLAR DEVAM EDECEK”
12 views
31 Mart 2018 - 0:05

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’nın Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’na Makamında Ziyaretinde Gündeme Gelen, Edremit Çıkrıkçı Ovası’nda 720 Dönüm Arazi Üzerinde Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Kurulması İçin Proje Çalışmalarına En Kısa Zaman Da Başlanması Kararlaştırıldı. Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu Gerekli Kurumlar İle Görüşerek Bu Sürecin Hızlandırılması İçin Gerekeni Yapacağının Müjdesini Verdi.
Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu Açıklamalarında ”720 Dönüm Üzerine Kurulacak Olan Bu Seralar Her Biri 25 Dönümlük Parseller Olmak Üzere Bölgemiz Üreticilerine Verilecek. Bu Seralar Da Süs Bitkileri, Çiçek, Kesme Çiçek Vb. Ürünler Yetiştirilecek, 1000 Kişiye Yakın İnsana İstihdam Sağlayacak. Bu Seralar Jeotermal Su Kaynaklarının Geri Dönüşümü İle Isıtılacak. Böylece Jeotermal Sular Hiç İsraf Edilmeden Tamamen Üretime Kazandırılacak” Dedi.
Aydınlıoğlu Açıklamalarının Devamında, Ak Parti İktidarları Döneminde Balıkesir’e Değer Katan Yatırımlara Değinerek;“Önce Edremit’e Doğalgaz İçin Gerekli Çalışmaları Başlattık, Şimdi De Yapılması Planlanan OSB İle Bölgenin Çok Güçlü Bir Şekilde Kalkınma Sürecine Girecektir. Edremit’e Ve Körfezimize Hayırlı Uğurlu Olmasını Dilerim” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1