EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karaaslan, “Afrin’deki Mehmetçiğimize çalışarak, üreterek destek veriyoruz”

Karaaslan, “Afrin’deki Mehmetçiğimize çalışarak, üreterek destek veriyoruz”
14 views
30 Mart 2018 - 10:14

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Balıkesir’de bulunan ‘Şehrim 2023’ otobüsüne konuk oldu.

İlk olarak Balıkesir Öğretmenevi’nde belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, daha sonra Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda, ‘Şehrim 2023’ otobüsüne konuk oldu.
‘Şehrim 2023 Buluşmaları’nın ilkinin Bursa, ikincisinin Gaziantep’te gerçekleştiğini, üçüncüsünün ise Balıkesir’de düzenlendiğini söyleyen Karaaslan, bir şehri anlamanın en iyi yolunun, o şehre giden yol olduğu için bu projeyi başlattıklarını belirtti.

BALIKESİR ZİYARETİNİ AYVALIK’TA NOKTALADI
Balıkesir’deki temaslarının ardından ‘Şehrim 2023’ otobüsüyle Balıkesir’in turistik ilçesi Ayvalık’a da gelen Karaaslan’ı, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan ve il yöneticileri de yalnız bırakmadı.
Ayvalık’ta; Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kıtay ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra kalabalık bir partili grubuyla karşılanan Karaaslan, ilçenin tarihi sokaklarında gezdi, tarihi ve kültürel yapılarını ziyaret etti.
Ziyaretinin finalini Cunda Adası’nda gerçekleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Rahmi M. Koç Müzesi’nde de incelemelerde bulundu.
Cunda Adası’nda ağaç dallarının nazar boncuklarıyla süslü olduğu bir kafeteryada partililerle hatıra fotoğrafı da çektiren Çiğdem Karaaslan, daha sonra kendisini takip eden engelli muhabir Suat Salgın ile de bir süre sohbet etti. Karaaslan ile Salgın’ın birlikte fotoğrafını ise AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan çekti.
Cunda Adası’nın tarihi sokaklarında kültür turu atan Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan gezisinin son bölümünde muhabirimizin de sorularını yanıtladı.

AFRİN HAREKÂTINI DEĞERLENDİRDİ
Kahraman Mehmetçiğin Afrin’de tarih yazmasıyla ilgili açıklamalarda da bulunan Karaaslan, “Bugün sınırlarımız ötesinde kahraman Mehmetçiklerimizle birlikte verdiğimiz mücadele bana göre sadece ülkemizin güvenliği için değil, aynı zamanda bölgemizin ve bölgemizin geleceği için, hatta ondan da öte dünya barışına katkı sunması açısından çok önemlidir. Çünkü bütün terör örgütlerinin aynı saflarda yer aldığı bir mücadeledir bugün Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ile Mehmetçiklerimizin verdiği… Afrin Harekâtında, hamdolsun başarıyla şehir merkezine ulaşıldı. Fakat bunun ötesi de var. Çünkü bizim her geçen gün sınırlarımızı tehdit eden yapılanmayla sürdürdüğümüz mücadele hakikaten son dönemde kararlılıkla devam etmek durumundadır. Yurt içinde tüm milletimiz bu konuda kenetlenmiş durumda. Bunda hiçbir sıkıntı yok. Bir yandan Mehmetçiklerimiz sınırların ötesinde bu mücadeleyi verirken, sınırlarımız içerisinde bizler, onlara hem bir anlamda çalışarak, üreterek, yeni projeler ve hedefler ortaya koymak suretiyle çalışmaya ve bu mücadeleye destek vermeyi sürdürüyoruz” dedi.
Bu nedenle de Balıkesir’de bulunduğunu belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, “O nedenle Türkiye’nin dört bir yanında başlattığımız çalışmanın Balıkesir ayağında, hem halkımızla hem de sivil toplum örgütleriyle, oda başkanlarıyla, belediye başkanlarıyla, gençlerle, kadınlarla, engellilerle, kısaca toplumun bütün kesimleriyle bir araya geldik. Bugün Balıkesir’de gerçekleştirdiğimiz ‘Şehrim 2023’ buluşmasının, ben önümüzdeki dönemde hem bu güzel şehir, hem de Türkiye için hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

CUNDA ADASI’NA HAYRAN KALDI
Balıkesir ziyaretinin son etabını Cunda Adası’nda tamamlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Çiğdem Karaaslan, “ Şu anda Ayvalık’ın dünyaca ünlü turizm merkezi Cunda Adası’ndayız. Hakikaten bizi burada karşılayan müthiş bir kültürel miras var. Bütün medeniyet katmanlarının sanki bir aradalığından doğan bir ruh var sanki bizi burada karşılayan. Tabiki bunun geliştirilmesi için de yeni çalışmalar yapılması lazım. O nedenle daha önce birkaç kez geldiğimiz, ama bugün farklı bir gözle bakma fırsatı bulduğumuz Cunda Adası’nda bulunmaktan da çok mutluyuz” diye konuştu. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1