EGE GÜNDEM GAZETESİ

BURHANİYELİ ÇOCUKLAR EĞLENEREK ÜRETECEK

BURHANİYELİ ÇOCUKLAR EĞLENEREK ÜRETECEK
13 views
30 Mart 2018 - 10:25

Burhaniye Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek Eğlenerek Üretiyorum Yaz Kampı için başvuru süresi başladı. 25 Haziran-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlik için son başvuru tarihi, 20 Mayıs 2018 olarak açıklandı.
Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü öncülüğünde, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Meslek Yüksekokulu’nun iş birliği ile düzenlenen 4’üncü Eğlenerek Üretiyorum Yaz Kampı için başvurular başladı. Burhaniye’ye bağlı tüm okullardan 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin katılabileceği yaz kampı için son başvuru süresi, 20 Mayıs olarak belirlendi.
ONLARCA AKTİVİTE OLANAĞI
Yaz kampına katılmak isteyen öğrencilerin, Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’ne bizzat başvurmaları gerekiyor. Orjan Burhaniye Meslek Yüksekokulu’nun yurdunda 4 gün 5 gece konaklayacak öğrenciler, belediyeye ait hobi bahçesinde; domates, biber, patlıcan, salatalık, karpuz ve kavun gibi tarımsal ürünlerikendileri ekip, üretmeyi öğrenecek ve yine kendi elleriyle satabilecekler. Ürünlerin hangi aşamalardan geçip soframıza geldiğini ve nasıl elde edildiğini tüm detaylarıyla öğrenecek olan öğrenciler, kamp süresince çeşitli sportif ve sosyal aktivitelerden de yararlanma imkanı bulacak.
Öğrenciler; halk oyunları, modern dans, masa tenisi, yüzme, futbol, basketbol, voleybol, tiyatro ve drama eğitimlerinin yanı sıra akıl oyunları, film izleme, doğa yürüyüşü ve bisiklet turları gibi etkinlikleri de yapabilecek.
3 YILDA 420 ÖĞRENCİ
Burhaniye Belediyesi tarafından artık geleneksel hale getirilen yaz kampının, her yıl olduğu gibi bu sene de büyük ilgi görmesi bekleniyor. Üç yılda toplam 420 öğrenciye kamp olanağı sağlayan belediye, bu yıl da 25’er kişilik 8 ayrı grup öğrenciye toprakla temas etme imkânı sunacak. Projenin amacının çocukların bilgisayar, telefon ve teknolojiden uzaklaşıp, doğayla buluşmasını vebu konuda farkındalık yaratılmasını sağlamak olduğunu dile getiren Başkan Necdet Uysal, yeni nesli toprakla tanıştırmanınönemine vurgu yaptı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1