EGE GÜNDEM GAZETESİ

BAŞKAN UYSAL BAÇEM’DE SERTİFİKA VERDİ

BAŞKAN UYSAL BAÇEM’DE SERTİFİKA VERDİ
15 views
30 Mart 2018 - 10:24

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Eğitim ve Üretim Şube Müdürlüğü Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi (BAÇEM) tarafından düzenlenen Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursunun sertifika törenine katıldı. Uysal, 19 farklı ilden gelen kursiyerlere hitap ederek, “Sizleri Burhaniye’de misafir etmekten dolayı çok mutluyuz. Bundan sonraki yaşamınızda, ilçemizde vakit geçirmek istediğinizde ya da aldığınız sertifikayla, yaptığınız işle ilgili herhangi bir temas kurmak istediğinizde Burhaniye Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız” mesajı verdi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Dinçer Orkan, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Körfez Bölgesi Koordinatör Daire Başkanı Fatih Aka, AK Parti Burhaniye İlçe Başkanı Onur Bedir ve Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, BAÇEM tarafından düzenlenen Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursunun sertifika törenine katıldı. 19 farklı ilden, 120 kursiyerin katıldığı eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi.
Başkan Uysal, teorik eğitimlerin yanı sıra saha uygulamaları ve laboratuvar çalışmaları ile kursiyerle detaylı eğitim veren BAÇEM’in kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek şunları söyledi: “120 kursiyerin Burhaniyemiz’de kalmış olması bizleri çok mutlu ediyor. İdareciler olarak, bireylerin gelirlerini arttırmak suretiyle, onların önlerine daha rahat bakmalarını sağlamak için elimizden geleni yapmalıyız. BAÇEM’de çok güzel işler yapılıyor. Çiftçilerimizin katma değeri yüksek ürünler yetiştirmesi konusunda burası çok iyi bir okul. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu’na, Kırsal Hizmetler Daire Başkanımız Ahmet Mekin Tüzün’e ve burada özveriyle çalışan bütün arkadaşlarımıza sizin adınıza teşekkürlerimi iletiyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1