EGE GÜNDEM GAZETESİ

Gönül Tuna Müzik Grubu yine yüreklere dokundu

Gönül Tuna Müzik Grubu yine yüreklere dokundu
10 views
29 Mart 2018 - 11:01

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Gönül Tuna Müzik Topluluğu verdiği konserle yine yüreklere dokundu.

Ayvalık Belediyesi’ne ait İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde verdiği konserde; İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ve Ege Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı öğretim üyeleri de hazır bulundu.
Konserde; Viyolonsel de Kerem Duru, Keman da Celâlettin Kahraman, Klasik Kemençe de Armağan Sezer, Kanun da Halil Altınköprü, Ney de Muharrem Sönmez, Tambur da Metin Gülen eşlik ettiler.
Konserde; Fuat Çağatay “Yorgun düştüm koklamaktan hayalini dün yine”, Çağla Aydın “Açmazsan eğer kalbime sen yâre-i hicran”, Namık Erçin “Sen hep beni mazideki halimle tanırsın”, ve “Ne çok çektim hasretini bilsen ah ben”, Gönül Demirli ” Dokunma kalbime zira çok incedir kırılır” şarkılarını solo olarak seslendirdiler.
Nevran Yıldız’ın sunumunu yaptığı konserin 1. bölümünde Hicaz, 2. bölümünde Sûznâk ve Hicazkâr eserler seslendirildi.
İzleyicilerin ısrarlı alkışlarına “Mâzi kalbimde bir yaradır” tangosu ile teşekkür eden gruba, Çağla Aydın ve Osman Selis, dansları ile tangoyu görsel olarak zenginleştirdi.
Konserde konuşan usta müzisyen Gönül Tuna, konsere gelerek, kendilerini onurlandıran ve konseri sonuna kadar dikkatle izleyerek kendilerini motive eden izleyicilere teşekkür etmeyi ihmal etmedi. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1