EGE GÜNDEM GAZETESİ

AYDINLIK GELECEĞE İLK ADIMLARI ATTILAR

AYDINLIK GELECEĞE İLK ADIMLARI ATTILAR
33 views
29 Mart 2018 - 10:58

23 Mart Cuma günü Burhaniye Reha Yurdakul Kültür Merkezinde düzenlenen “AYDINLIĞA İLK ADIM” gecesine Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemil BAHADIR ve Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç AYAZ katılarak öğrencilerin sergiledikleri gösteriyi büyük beğeni ile seyrettiler.
Bahçeşehir Koleji 1.sınıf öğrencilerinin seslendirdiği İngilizce ve Almanca şarkıları, hazırladıkları İngilizce ve Almanca drama ve dans gösterileri çok başarılıydı. ‘’Değerlerimiz’’ konulu gösteri ise görülmeye değerdi. Bahçeşehir Edremit Anaokulu öğrencilerinin de hazırlamış oldukları İngilizce ve Türkçe şarkılar, ilkokul eğitiminin temellerinin ne kadar doğru atıldığının göstergesiydi. 2. Sınıf öğrencilerinden Yaman KOLAŞİNLİ ve Öykü DANIŞ’ın sunuculuğunu üstlendiği; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin sergilediği müzik performansı; görsel ve işitsel bir şölen niteliği taşımaktaydı.
Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Neslihan ÜREN “Çocuklarımızın okula ilk geldikleri günü anımsıyor musunuz? Öğrencilerimizin gözlerindeki heyecanı, siz velilerimizin gözlerinde de görüyorduk. Acaba çocuğum, okula alışacak mı, başarılı olacak mı, mutlu olacak mı gibi zihninizden geçen soruları gözlerinizden de okumak mümkündü. Görüyorsunuz zaman ne kadar çabuk geçiyor. Çocuklarımız bugün artık okuyor ve yazıyorlar. “Aydın” olmanın ilk adımlarını atıyorlar. Türkiye’nin ve Dünya’nın geleceğine yön verecek bireyler olma amacıyla çıktıkları bu yolda sağlam adımlarla ilerlemeye başladılar. Profesyonel eğitim anlayışı ve öğrenciyi merkeze alan yaklaşımıyla Bahçeşehir Koleji öğrencileri ileride bu ülkenin bilim insanları, liderleri ve sanatçıları olacaklar. Bu güzel yavrularımızın bugünlere gelmesinde, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan siz değerlerli anne-babaları ve kıymetli öğretmenlerimi yürekten kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1