EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi’de hizmet cezalandırması!

Karesi’de hizmet cezalandırması!
11 views
28 Mart 2018 - 16:25

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, Karesi Belediyesi’nin iyi yönetilemediğini belirterek, bugün itibariyle 40 milyonun üzerinde borcu bulunan belediyenin hizmetlerini ise oy aldığı bölgelere yaptığını Ak Parti’ye oy çıkmayan kırsal mahallelerin hizmetle cezalandırıldığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, dün beraberinde Bandırma CHP Belediye Meclis Üyesi Selim Panç’la birlikte parti ilçe binasında bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantının başında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın “önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler” sözünden başlayarak Karesi Belediyesi’nin de aynı uygulamayı yaptığını söyleyen CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, Ak Parti’ye oy çıkmayan bölgelere hizmet gitmediğini iddia etti. Başkan Yalçın, 60-65 milyon bütçesi bulunan ve şuan için 40 milyon TL borcu bulunan Karesi Belediyesi’nin iyi yönetilemediğini ifade ettiği açıklamasında özetle şunları dile getirdi: “İlçemiz Karesi sınırları içindeki bazı yerleşim bölgelerinde de aynı mantıkla hizmet cezalandırması yapıldığını yaptığımız ziyaretlerde bizzat gözlediğimiz gibi yurttaşlarımızın şikâyetleri de ortadadır.

Biz bu gün sizlere bu hizmet cezalandırmasının fotoğraflarını da gösteriyoruz. Aynı mantıkla Karesi ilçemizde siyasi iktidarın daha düşük oy aldığı yerler cezalandırılmaktadır. Karesi ilçe belediyesinin böyle bir farklı uygulama yapmaya hakkı yoktur. İlçemizde yaşayan herkes ülke gelişimine sunduğu katkıları karşısında eşit hizmet almayı hak etmektedir.

Yerleşim birimleri için özellikle önemli olan altyapı yatırımlarının ihmal edilmesi başta halk sağlığı olmak üzere genel sorunların yanında yurttaşlarda yaratacağı kaygı ile özel sıkıntılarda yaratacaktır.

İlçemizi yönetenlerin bu tavrı 21. yüzyıla yakışmamaktadır. Her zaman söylediğimiz gibi halk adına yapılan her iyi şeyin yanında olmakla beraber halkın ihmal edildiği her yerde halkımızın yanında olacağız.

Basit küçük politikalara bel bağlayanları teşhir edecek halkımızı onların şefaatine onlara teslim etmeyeceğiz.

Bizim yöneteceğimiz Karesi de hiç kimse hiçbir gerekçe ile kamu hizmetlerinden mahrum bırakılmayacak, mahalle meclislerinden başlayarak yukarıya belediye başkanlığına kadar olan tüm süreç Karesi’li hemşerilerimizin demokratik katılımı ile belirlenecek ortak sorunlara birlikte çözüm üretilecek.Halk için halkla birlikte yapacağız” dedi.

CHP İÇİN HER YURTTAŞ EŞİTTİR

Daha sonra konuşan CHP’li Selim Panç, ise sosyal demokrasi, eşitlik, ayrımcılık yapamayan CHP Belediyeleri ile Balıkesir’i daha güzel ve yaşanılabilir bir hale getireceklerini söyledi. Panç, “Kırsal kesimlere yaptığımız gezilerde şunu gördük ve geldiğimiz nokta şudur ki Kuvay-i Milliye şehri olan Balıkesir’de tüm ilçeleriyle beraber CHP olarak sosyal demokrasi, eşitlik, ayrımcılık yapamayan bir belediye anlayışıyla belediyeleri almak istiyoruz. Artık halkında algısı bu yönde. Biz bütün çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz.

Ben ilçe başkanımızı kutluyorum. Bütün kırsal mahalleri geziyor. Bende bir gün kendilerine eşlik ettim. Hizmet gitmeyen mahalleleri tespit ettik. Ama artık Karesi ilçesinde başlamak üzere, bütün ilçeleri ve Büyükşehir Belediyesini almak istiyoruz. Çalışmalarımız bu yönde, başka çaremizde yok. Nasıl eşit hizmet alınılacağını Eskişehir’de olduğu gibi kültürel, eğitim, sanayi ve halka dokunuş projeleri ile Büyükşehir’i alacağımıza inanıyorum. Bütün örgütümüzle beraber tek yumruk olarak çalışıyoruz. Daha çalışmalarımızı hızlandıracağız. Bizim için herhangi bir vatandaşın hangi partiye oy verip vermediğinin hiçbir anlamı yok. Bizim için bütün yurttaşlarımız eşittir ve hizmeti hak etmektedirler” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1