EGE GÜNDEM GAZETESİ

SENİN DE DİKİLİ BİR AĞACIN OLSUN

SENİN DE DİKİLİ BİR AĞACIN OLSUN
15 views
23 Mart 2018 - 8:49

Burhaniye’nin Dutluca Kırsal Mahallesi’nde, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası etkinlikleri kapsamında 150 fıstık çamı dikildi.Burhaniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çevre Koruma Kulübü’nün öncülüğünde, Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ve Burhaniye Orman İşletme Şefliği’nin işbirliğinde gerçekleşen etkinlik kapsamında,öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 60 kişilik grup fidan dikti.

Dutluca Köy İçi Mevkii’nde gerçekleşen‘Senin de dikili bir ağacın olsun’ temalı etkinliğe; Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Burhaniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Cemil Bahadır ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz da katıldı.

ORMANLARI KORUMAK VATANDAŞLIK GÖREVİ

Sağlık eğitimi gören11’incisınıf öğrencilerini Orman Haftası nedeniyle gösterdikleri duyarlılıktan ötürü kutlayan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Ormanlar, içinde milyonlarca canlı yaşayan bir ekosistemdir. Bir milletin en önemli zenginlik kaynaklarından biridir. Hadis-i Şerif’te dediği gibi, kıyametin kopacağını bilsek de elimizdeki fidanı dikmeliyiz.Ormanlarımızı korumak ve yeni orman alanları oluşturmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Ormanlarımıza sahip çıkmayı, korumayı çocuklarımıza öğretmeliyiz. Bugün gençlerimiz iz bırakacak, kalıcı bir etkinlik düzenledi. Biz de belediye olarak bizden talep edilen, gereken her türlü yardımı yaptık. Sevgili kardeşlerimize ve öğretmenlerine bu anlamlı davranışları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1