EGE GÜNDEM GAZETESİ

HALUK AHMET GÜMÜŞ KÜÇÜK SANAYİİ VE KÜÇÜK ESNAFIN KURUMLARINI TURLUYOR

HALUK AHMET GÜMÜŞ KÜÇÜK SANAYİİ VE KÜÇÜK ESNAFIN KURUMLARINI TURLUYOR
22 views
23 Mart 2018 - 8:46

Haluk Ahmet GÜMÜŞ 2018 programını yoğun çalışma ve ziyaretlerle doldurmuş durumda. Zamanının önemli bir kısmını Balıkesir il içi çalışmalara ayıran GÜMÜŞ, ilimizde muhtelif adreslerde referans noktalarını, küçük esnafı ve küçük esnafı temsil eden kurum ve kuruluşları ziyaret ediyor.
GÜMÜŞ siyaset vatandaştan kopuk ve vatandaşa rağmen yapılmaz ilkesine bağlı olduğumuzu bu çalışmalarla sahada gösteriyoruz diyor. Artık “biz yaptık vatandaş kabul etsin, biz vatandaşın yerine düşünürüz dönemi kapanmıştır. İlimizin tanınmış siyasetçisi, bundan sonra siyasete vatandaşın katılımı ve görüşleri etkin olarak hesaba girmelidir, katılımcı siyaset dönemi başlamalıdır” görüşünde. “Halkımızı, esnafımızı dinliyoruz sorun ve önerilerini not ediyoruz, yapacağımız bütün işlerde vatandaşın ihtiyaç ve beklentileri ön planda olmalıdır” şeklinde görüşünü ortaya koyan GÜMÜŞ, geçen hafta Balıkesir Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odasını beraberindeki arkadaşları ile ziyaret ettikten sonra dün de Balıkesir il merkezinde “Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetiminin misafiri oldu.
Toplantıda eğitilmiş çırak tedarik sorunları dile getirildi. GÜMÜŞ Yönetime;
– Balıkesir’de sanayileşme beklentileri,
– Meslek içi eğitimin gerekliliği,
– Balıkesir’e gelebilecek Büyük sanayi yatırımlarının çevre ile uyumunun gerektiği,
– Sanayileşme ile gündeme gelebilecek aşırı nüfus artışına dikkat edilmesi,
– Yaklaşan ve bir iki yıl sonra devreye girmesi beklenen sanayi 4.00 sistemlerinin tüm üretim yapısını farklı hale getireceği ve esnafın uzmanlaşarak buna hazır olması gerektiği,
– Sanayi bölgesi seçimleriyle ilgili planlarının her zaman esnaf ve sanayicinin bilgisinde olmasının vatandaşı yanlış yatırımlardan kurtaracağı gibi konulara dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı…
Balıkesir’in hızlı bir sanayileşme süreciyle karşılaşabileceğinin sinyallerinin bugünden alındığı, yerel yönetimlerin faaliyetlerinde bölge girişimcilerinin desteklenmesinin öneminin önümüzdeki yıllarda artacağı gibi konularda görüş ve önerilerini dile getirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1