EGE GÜNDEM GAZETESİ

EDREMİT ÖĞRETMENLERİNDEN ANLAMLI PROGRAM

EDREMİT ÖĞRETMENLERİNDEN ANLAMLI PROGRAM
13 views
23 Mart 2018 - 8:50

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘BENGİ’-‘Değerlerimizle Adım Adım Projesi’ kapsamında hazırlanan “Zaferin Sessiz Çığlığı” adlı Drama/Müzik programı Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa İlçe Kaymakamı Ali SIRMALI, Garnizon Komutanı 19.Motorlu Piyade Tugay Komutanı P.Alb.Osman Aytaç, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tuncer, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Alpay, İl Milli Eğitim MüdürüYakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürleri, daire amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Programda, ilçemizde görev yapan müzik öğretmenlerinin seslendiği şarkılar ile drama gösterileriyer aldı. Şehit Yarbay Songül Yakut ve Şehit Teğmen AbdulselamÖzatak’ın biyografilerinin ele alındığı drama gösterisi izleyicileri duygulandırdı. Programda İlçemiz öğretmenlerinden Yusuf Tatar, Ali Çağatay Atılgan, Zeynep İpek Kaya, Mustafa Çakmak, Dilara Güler, Kerem Diner, Serpil Latifoğlu, Alev Tekeoğlu, Sibel Çay, Haluk Avcı, Nazan Özateş, Nuri İnan, AlimGöktürk ve Hikmet Haşlak görev aldı.
Program sonunda konuşma yapan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; bu anlamlı gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Bu güzel vatan için canını veren Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere tüm şehitlerimizi minnetle anıyorum. Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Birbirinden yetenekli öğretmenlerimizin hazırlamış oldukları bu güzel programla bu mukaddes toprakları biz emanet etmiş olan şehitlerimizi bir kez daha anmış olduk. İlçemiz bu güzel çalışmalarıyla her zaman öne çıkıyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Herkesin, çok çalışarak bu vatana borcunu ödemesi gerekiyor.” dedi.
Programın hazırlanmasında görev alan ve katkı sunan tüm öğretmenlerimize teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; “İlçemizde bu yıl 18 Mart Çanakkale Zaferi Anma Programlarımızda hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz duygu yüklü çalışmalara imza attılar. Şehitlerimize olan şükran borcumuzu ödemek elbette mümkün değil fakat onları ilelebet yaşattığımızı göstermek için gerçekleştirilen projelerin her daim destekçisi olmaya devam edeceğiz. Öğretmenlerimizi bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1