EGE GÜNDEM GAZETESİ

SEKTÖREL SORUNLAR BALIKESİR’DE MASAYA YATIRILDI

SEKTÖREL SORUNLAR BALIKESİR’DE MASAYA YATIRILDI
14 views
21 Mart 2018 - 11:05

Türkiye genelinde Fotoğrafçılar Odalarının örnek bir yaklaşım ile mesleki birliğin sağlanması ve sorunların tekbir çatı altında toplanarak çözülmesini hedefleyen odak toplantılarının onuncusu Balıkesir Camcılar ve Fotoğrafçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odasının ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

6.yılını dolduran birliğin ilk günden beri içinde bulunan Camcılar ve Fotoğrafçılar Odası, gerek toplantılara katılımıyla, gerekse bu birlik çatısı altında alınan kararların üyelerin menfaatleri doğrultusunda uygulanmasında örnek teşkil etmektedir.
Balıkesir Camcılar ve Fotoğrafçılar Odası adına toplantıya Başkanlık eden Oda Başkan Vekili Muharrem Tayyar Kaleli’nin yönetimindeki toplantı Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Mersin, Sakarya, Tarsus, ve Trabzon’dan katılan oda başkan ve yöneticilerinin katılımı ile Balıkesir Asya Termal otelde gerçekleştirildi. Şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan toplantıda foto kabinler, kayıt dışı çalışan şahıslar, fiyat birliği sağlanması, kaybolan verilerde işletmenin sorumluluğu, düğün salon çekimlerindeki rekabet, fotoğrafçı esnafın eğitimi ve karşılıklı mağduriyetlerin giderilmesi ve sektörel sorunlar tartışılarak masaya yatırıldı.
Toplantının ikinci gününde Oda başkanı Sami Pak ileM. Emin Tan Fotoğraf Kitaplığını gezen Başkanlar şehrimizin güzide fotoğraf sanatçıları Ahmet Esmer ve Fikri Soylu’yu ziyaret ederek mesleğe ve sanata verdikleri katkılardan dolayı teşekkürlerini ilettiler.
Toplantının ikinci gününde Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret eden Başkanlar Birlik Başkanı Fehmi Erdeme toplantı hakkında bilgi vererek fotoğrafçı esnafının sorunlarına destek sözü aldılar.
Toplantı hakkında gazetemize mülakat veren Oda başkanı Sami Pak Genel Kurul günü belirttiğimiz gibi Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz ilkesi ile hareket ettiklerini. Oluşturulan topluluğun bugüne kadar aldığı yolun ve hizmetlerin ortada olduğu ve meyvelerinin alınmaya başladığını, karma oda yapısına sahip odasının, ayırt etmeksizin bütün üyelerine hizmet ettiğini ve etmeye devam edeceğini belirtti. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi’nin katılacağı Esnaf Sanatkar Meslek Kuruluşları Temsilcilerinin bir araya gelmesi ve Esnaf sanatkarımızın sorunlarının istişare edilmesi amacıyla 29.03.2018 Perşembe günü bilgilendirme toplantısına sunulmak üzere foto kabinler ve kayıt dışı çalışanlar hakkında dosya düzenlenerek bakanlığa sunumunun gerçekleştirileceği bildiren Sami Pak ve yönetimi genel kurul sonrası üyelerine hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1