EGE GÜNDEM GAZETESİ

KEPSUT’DA DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

KEPSUT’DA DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
20 views
21 Mart 2018 - 11:21

Kepsut Belediyesi ve Balıkesir Doğalgaz (AKSA) arasında imzalanan protokolle Kepsut’a doğalgaz getirilmesi için ilçe merkezinde kullanılacakk olan boruların bir kısmı Kapalı Pazar yerinin arkasındaki alana getirildi.
Mart ayı sonu itibari ile kazı çalışmaları başlayarak kış aylarında ilçemizde doğal gaz kullanımı başlaması planlanan proje hakkında Konuşan Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul “Kepsut için çalışmaya devam ediyoruz ve verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Verdiğimiz sözlerden biri olan Dogalgazı ilçemiz halkının kullanımına sunuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz bununla birlikte doğalgaz yeraltindan geçmek zorunda. Dolayisiyla asfalt, parke ne varsa bir çok bölgede bu çalismalar halkimizi bir ölçüde rahatsiz edecek. Bir taraftan nimetlere sevinirken, diger tarafta bunun külfetleri altinda zaman zaman zorlanacağız, dolayisiyla simdiden bu tür çalismalarda firmamiza basarilar, halkimizdan da vereceğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyorum” dedi.
AKSA tarafından getirilen doğalgaz boruların getirildiği alanda çalışmaları izleyen Kepsut Belediye Başkan yardımcısı Feyzullah Uygur ise ‘’ İlçemiz güzel bir proje daha kazandı. Doğal gaz ile ilçemizde olumlu bir çok gelişmede beraberinde gelecek. Isınma maliyetleri azalacak, hava kirliliği azalacak ve daha yaşanılabilir bir Kepsut olacak. İlçemize şimdiden hayırlı olsun ‘’ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1