EGE GÜNDEM GAZETESİ

1 günlük kazançlarını Afrin’deki mehmetçiklere bağışladılar

1 günlük kazançlarını Afrin’deki mehmetçiklere bağışladılar
10 views
21 Mart 2018 - 10:56

Balıkesir’in Ayvalık, Gömeç, Burhaniye ve Edremit ilçeleri arasında ulaşımı sağlayan S.S Körfez Birlik Taşıyıcılar Kooperatifi bünyesindeki minibüs şoförleri 1 günlük kazançlarının tamamını Afrin’de terör mücadelesi yapan Mehmetçiklere bağışladılar.

Özcan Turhan başkanlığında faaliyetlerini sürdüren kooperatif bünyesindeki 37 minibüs Ayvalık-Edremit güzergahı arasında 2 kez gidip gelerek yaptıkları 4’er tur olmak üzere 148 seferden elde edecekleri 1 günlük gelirin tamamını Afrin’deki Mehmetçiklere bırakması ise yolcular tarafından da büyük bir memnuniyetle karşılandı.
Yaptıkları anlamlı destek ile ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan S.S Körfez Birlik Taşıyıcılar Kooperatifi yöneticilerinden Öztürk Turhan, 1 günlük cirolarının tamamını tek kuruşuna dokunmadan Afrin’deki Kahraman Mehmetçiklere bağışlayacaklarını söyledi.
Kooperatif bünyesindeki şoförlerin 1 günlük kampanya kapsamında günlük yevmiyelerini de almadıkları gibi araçların mazot paralarını da kendi ceplerinden karşılayacaklarını kaydeden Öztürk Turhan, “Bana göre her kooperatifin bu tür bir çalışmayı yapmasında fayda vardır. Biz bu faaliyeti gönülden yapıyoruz. İnşallah örnek bir çalışma olur, diğer arkadaşlarımız da aynı katkılarda bulunurlar” dedi.
Afrin’deki kahraman Mehmetçikler için S.S Körfez Birlik Taşıyıcılar Kooperatifi şoförlerinin yaptıkları anlamlı faaliyete destek veren Ayvalık Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Ciddi de, “Şoför arkadaşlarımızın böylesi bir çalışmaya imza atması gerçekten çok büyük bir manevi mutluluğu beraberinde getiriyor. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu bu günlerde, kalkıp Afrin’e gidemiyorsak bile, manevi olarak kalbimizin, gönlümüzün orada olduğunu ifade ediyoruz. Bu yüzden de Körfez Birlik Taşıyıcılar Kooperatif yöneticileriyle, şoförlerine duyarlılıkları nedeniyle teşekkür ediyorum. Mazot fiyatlarının oldukça yüksek olduğu bu günlerde, ekonomik anlamda işlerimiz olumsuzken, bu arkadaşlarımız böylesi anlamlı bir etkinliği hayata geçirmeleri gerçekten çok anlamlı. Hayırlısı olsun inşallah. Gönlümüz Afrin’deki kahraman askerlerimizledir. Allah nasip ederse bizler de, Ayvalık Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak bünyemizdeki arkadaşlarımızla birlikte benzeri çalışmaları yapacağız” diye konuştu.

YOLCULAR VE ŞOFÖRLER UYGULAMADAN MEMNUN
Ahmet Sak adlı yolcu ise, S.S Körfez Birlik Taşıyıcılar Kooperatifi yönetici ve şoförlerinin anlamlı çalışmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bugün bu yolculuk benim için daha da anlamlı oldu. Çok hoşuma gitti. Allah hepsinden razı olsun. Afrin’deki kahraman Mehmetçiklerimize de başarılar diliyorum. “dedi.
Yolculardan Şaziye Davranlı da, hem yolculuk yapıp, hem de Afrin’deki Mehmetçiklere destek olmaktan son derece memnun olduğunu söyledi.
Davranlı; Körfez Birlik minibüs şoförlerinin yapmış oldukları anlamlı etkinlik vesilesiyle, Afrin’de savaşan Mehmetçiklerin, bir an önce bölgeyi teröristlerden temizleyip, ülkemize dönmelerini dilemeyi de ihmal etmedi.
Öte yandan kooperatifin şoförleri Salim Bal ile İbrahim Özyavaş ise; dün akşam kooperatif yönetiminin aldığı karar doğrultusunda, bugün anlamlı etkinliği hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1