EGE GÜNDEM GAZETESİ

 Ayvalıklı 15’liler Çanakkale’de

 Ayvalıklı 15’liler Çanakkale’de
3 views
20 Mart 2018 - 11:21

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; 15 yaşındaki 164 öğrenci ellerine kına yakılarak Çanakkale’ye gönderildi.

Ayvalık Kaymakamlığı öncülüğünde, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen “15’liler Geliyor” adını taşıyan proje kapsamında; ilçedeki okulların 9. sınıflarda eğitim gören 15 yaşındaki 164 erkek öğrenci,26 öğretmenin koordinesinde 5 ayrı otobüsle, sabahın ilk ışıklarına Çanakkale yoluna düştü.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Ayvalık Belediyesi’nin yanı sıra Çanakkale-Eceabat Kaymakamlığı’nın verdiği desteklerle gerçekleşen organizasyonla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, düzenledikleri organizasyonun amacının, Çanakkale ruhunu öğrencilere aktarabilmek, anlatarak değil aynı zamanda yaşayarak da bunu öğrenebilmelerini sağlayabilmek olduğunu vurguladı.

Güner Bahadır yaptığı açıklamada, “Bunun dışında görev verildiği zaman Türk gençlerinin bu görevlere her zaman hazır olduklarının mesajını toplumumuza verebilmektir. Tıpkı tarihte olduğu gibi, yaş fark etmeksizin 7’den 77’ye herkesin vatan savunması için her an hazır olduklarını hatırlatmaktı. Tokatlı 15’lilere ithafen böylesi bir organizasyonu düzenlemenin mutluluğunu yaşadık. Ben destek veren herkese ve tüm kurumlara sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Günü birlik organizasyonda Ayvalıklı öğrencilerin Çanakkale şehitliğini ziyaret ederken son derece duygusal anlar yaşadıkları öğrenildi. SUAT SALGIN

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1