EGE GÜNDEM GAZETESİ

SPOR ALANLARINA BİR YENİSİ DAHA EKLENİYOR

SPOR ALANLARINA BİR YENİSİ DAHA EKLENİYOR
13 views
19 Mart 2018 - 12:21

Burhaniye Belediyesi, vatandaşların taleplerini yerine getirmeye ve ilçedeki spor alanlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Son olarak, Öğretmenler Mahallesi sahil kesiminde Burhaniye Yelken Kulübü’nün yanındaki alana Burhaniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce yeni spor alanı yapımı için çalışmalar başlatıldı.
Gençlerin spor yapmalarına imkan sağlayacak yeni spor alanları yaratmak için çalışmalarını sürdüren Burhaniye Belediyesi,vatandaşlar tarafından gelen talepler doğrultusunda, Öğretmenler Mahallesi sahil kesimindeki eski spor aletlerini söktü ve yerine çok amaçlı spor sahası yapmak için kolları sıvadı.
En kısa sürede tamamlanması planlanan proje kapsamında, 17,75 x 9,5 metre ölçülerinde yapılacak basketbol sahasının etrafı tel çitlerle çevrilecek. Sökülen spor aletlerinin yerine yenileri koyulacak ve alanda gençlerin futbol oynayabilmeleri için mini kaleler yer alacak.
SPORA TEŞVİK ÖNEMLİ
Sağlıklı yaşam için sporun önemine dikkat çeken ve Burhaniyelilerin rahatça spor yapabilmeleri için imkan yaratmaya gayret gösterdiklerini belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Halkımızın isteklerine kulak vererek, kentin değişik noktalarında spor alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımıza ve gençlerimize yeni alanlar kazandırarak, onları spora teşvik etmek amacıyla yeni projeleri hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1