EGE GÜNDEM GAZETESİ

Seyit Onbaşı Sempozyumu Yapıldı

Seyit Onbaşı Sempozyumu Yapıldı
10 views
19 Mart 2018 - 12:38

Havran Belediyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ortaklaşa düzenlediği Havran Kaymakamlığı ile Beyketn Üniversitesi’nin desteklediği 1.Seyit Onbaşı Sempozyumu başladı.
Belediye Kültür Merkezinde yapılan Sempozyuma Havran Kaymakamı Şeref Aydın,Belediye Başkanı Emin Ersoy,Havran Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Dayı,Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ercan Akyiğit,Beykent Üniversitesi Öğretim Üyeleri,İstanbul Üniversitesi Öğretim üyeleri,Çankaya Üniversitesi öğretim üyeleri Seyit Onbaşı’nın akrabaları katıldı.
Sempozyum’da açılış konuşmasını yapan 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın torunu Prof. Dr. Akile Gürsoy Cumhuriyet,Osmanlı dönemleri ve Dedesi ile ilgi bilgileri paylaştı.
Konuşmacılar Çanakkale Savaşları ve Seyit Onbaşı ile ilgili tarihsel bilgileri slayt eşliğinde sundular.
Belediye Başkanı Emin Ersoy,1.Seyit Onbaşı Sempozyumun ilk günü başarılı bir gerçekleşti.İkincisini yarın akşam aynı saat ve aynı yerde gerçekleştireceğiz.Sempozyumun düzenlemesinde emeği geçen Büyükşehir Belediyemiz ZEKAİ Kafaoğlu’na,Beykent Üniversitesi Rektör ve Öğretim Üyelerine katılım sağlayan diğer Üniversitelerimize teşekkür ederim dedi.
Sempozyum’un sonunda Kaymakamı Şeref Adın,Belediye Başkanı Emin Erosy,Havran Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Dayı,öğretim üyelerine günün anısına Seyit Onbaşı’nın heykeli ve çiçek takdim ettiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1