EGE GÜNDEM GAZETESİ

Okuyorlar, paylaşıyorlar

Okuyorlar, paylaşıyorlar
7 views
19 Mart 2018 - 12:00

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 5. Sınıf öğrencileri tarafından düzenlenen ‘Okuyoruz-Paylaşıyoruz’ adını taşıyan kampanyası ile yüreklerde taht kuruyor.

Kampanya kapsamında, kendi cep harçlıklarıyla satın aldıkları kitapları önce okuyan öğrenciler daha sonra da bu okudukları kitapları ilçeye bağlı kırsal mahallelerdeki köy okulu öğrencilerine hediye ediyorlar.
İlk etapta Ayvalık’ın kırsal mahallelerinden Çakmak’taki ilk ve ortaokul öğrencileriyle kitaplarını paylaşan öğrencilerin 300 adetten fazla kitabı köy okulu öğrencileriyle paylaştıkları öğrenildi.
Konuyla ilgili muhabirimizin sorularını yanıtlayan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Mustafa Kurtuluş, yapılan etkinliğin Balıkesir Valiliği tarafından il genelinde yürütülen BENGİ Projesi kapsamında olduğunu söyledi.
Okulun öğrencilerinin okudukları kitapları kırsal mahallelerdeki ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilerle paylaşmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Mustafa Kurtuluş, “ Bu etkinlikle çocuklarımız, hem kitap okuma zevkini kazandılar. Hem de değerler eğitimi noktasında paylaşma duygusunu yaşadılar. Öğrencilerimizin böyle bir çalışmayı düşünüp, planlayarak hayata geçirmiş olmaları çok anlamlı. Böylesi ince düşünceli öğrencilerin, bir öğretmeni olmak benim ve okul öğretmenlerimiz için apayrı bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Kitaplar sadece köy okulu öğrencilerine değil, elden ele geçecektir. Böylelikle hem çocuklarımızın kelime dağarcıkları gelişecektir. Bu çalışmayla bir taşla, bir çok kuşu vurduğumuza inanıyorum. Bu çalışmanın hayata geçmesinde emeği geçen tüm öğrencilerimizle, öğretmen arkadaşlarımızı da kutluyorum.” diye konuştu. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1