EGE GÜNDEM GAZETESİ

OKUMAK SİZDEN DESTEK BİZDEN

OKUMAK SİZDEN DESTEK BİZDEN
10 views
19 Mart 2018 - 12:18

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile Kesput ilçesinde düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan himayesindeki ‘Okumak sizden destek bizden’ kampanyası kapsamında okuma- yazmayı öğrenen 33’ü kadın 34 kişiye sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Kepsut’ta Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Türk vatandaşı olan herkesin okur-yazar olması gerektiğini belirtti. 2008 yılında başlayan kampanya ile okuma yazma oranında önemli artışlar yaşandığını söyleyen Kafaoğlu, “Türkiye’de şuan nüfusun yüzde 4’ü yani 2 milyon 600 bin kişi okuma yazma bilmiyor. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinin olduğu Türkiye’de bu olmamalı. Bu sorunu hep beraber ortadan kaldırmamız lazım. Bizlerde Cumhurbaşkanımız ve eşlerinin himaye ve talimatları ile Milli Eğitim Bakanımız bu işi görev aldı, tüm yetkililere talimat gönderildi, seferberlik başlatıldı. Şimdi Milli Eğitim Müdürlükleri ve Halk Eğitimler vasıtası ile sizler okuma yazma öğreniyorsunuz. Bizde yerel yönetimler olarak bu kampanyaya katkı sağlıyoruz. Yerel yönetimler olarak okumak sizden destek bizden dedik. Her türlü desteği size vermeye hazırız. Eşim Didar hanım da bunu kendine görev addetti. Her Türlü desteği vermeye belediyeler olarak vermeye hazırız. Türkiye’nin geleceği okuma yazmaktan geçiyor.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, eşi Didar Kafaoğlu, ilçe Kaymakamı Murat Atıcı ve İlçe Belediye Başkanı İsmail Cankul tarafından kursu bitirenlere çeşitli hediyeler verildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1