EGE GÜNDEM GAZETESİ

KOCASEYİT MEZARI BAŞINDA ANILDI

KOCASEYİT MEZARI BAŞINDA ANILDI
22 views
19 Mart 2018 - 12:37

Çanakkale Savaşı kahramanı Koca Seyit lakaplı Seyit Çubuk, Çanakkale Zaferi’nin 103’nci yıldönümünde mezarı başında anıldı.
18 Mart “Zafer Sabahı” Havran Merkez Camii’nde vatandaşların ve öğrencilerin katılımıyla sabah namazına müteakip şehitler için dua edilmesiyle başlayan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü etkinlikleri saat 11.00’da Havran 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk sunum töreniyle devam etti. Programa Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Balıkesir Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ahmet Akın, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Daire Amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve aziz şehitlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ve öğrencilerin şiirlerini okumasıyla 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen tören sona erdi.
Kocaseyit anıt mezar alanındaki törenlere Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Balıkesir Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Daire Amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Seyit Onbaşı’nın kabrine karanfil bırakıldı ve edilen duaların ardından kabristanda ki tören sona erdi ve protokol üyeleri ve vatandaşlar Kocaseyit mahallesinde düzenlenen programa geçti.Türkiye’nin farklı coğrafyalarından gelen vatandaşlar, körfez halkı ve Kocaseyitlilerin yoğun katılımıyla Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü 103. kez adına yakışır bir törenle anıldı.Lokma hayrı sonrası Okunan Yasin-i Şeriflerin ve edilen duaların ardından protokol üyeleri Kocaseyit mahallesinden ayrılırken vatandaşlar Koca Seyit’in kabrini ziyaretleri gün sonuna kadar devam etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1