EGE GÜNDEM GAZETESİ

“BÖLGE BİRİNCİSİ VE İKİNCİSİ EDREMİT’TEN”

“BÖLGE BİRİNCİSİ VE İKİNCİSİ EDREMİT’TEN”
24 views
19 Mart 2018 - 12:34

49. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finaline katılan okullar azim ve kararlılıkla yürüttükleri çalışmalarının sonucunda güzel neticeler alarak Edremit’i gururlandırdılar.
1345 proje başvurusu içerisinden başarılı bulunarak Bölge Finaline kalan okullarından; Edremit Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden öğrenciler Beyza Bayram ve Aybüke Halıcı Danışman Öğretmenleri Semra Çelik Yenigün ile birlikte hazırlamış oldukları “Prina (Zeytinyağı Fabrika Atığı) Polisten Cam Köpüğü ve Odun Talaşı Gibi Atık Malzemelerden Yararlanarak Elde Ettiğimiz Polimer Kompozitin Kullanım Alanları” projesi ile Bölge Finali birinciliğini 1 okulla paylaşırken; Edremit Anadolu Lisesi’nden öğrencilerimiz Serhan Çetin Eray Eker Danışman Öğretmenleri Mehmet Kural ile birlikte hazırlamış oldukları “Bitki Bakım Asistanı Özge: Engelsiz ve Sosyal” projesi ileBölge Finali ikinciliğini paylaşan 4 okuldan biri oldu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar ile birlikte Bölge finallerine katılarak öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin heyecanını paylaştı. İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız öğrencilerimizi tebrik ederek hediyelerini takdim etti.
Öğrencilerin mutluluklarına ortak olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç; “Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin büyük emekler ve yoğun çalışmalar sonucunda Bölge Finaline katılmaya hak kazanan 100 proje arasından sıyrılarak bu başarıyı elde etmiş olmaları gerçekten gurur verici. TÜBİTAK Projelerinde Edremit olarak her zaman yüksek oranda katılım sağlamaya ve kaliteli projelerle yer almaya önem verdik. Bu güzel başarıyı hem süreç hem sonuç odaklı iş takibini,ekip ruhunu, işbirliğini, profesyonelliği, yüksek motivasyonu, azmi ve kararlılığı bünyesinde barındıran bir eğitim ailesi olmamıza borçluyuz. İnanıyorum ki öğrencilerimiz özgün projeleri ile bölge finallerinde gösterdikleri başarıyı 16-20 Nisan 2018 tarihleri arasında Konya’da düzenlenecek Final Yarışması’nda taçlandıracaklar. Hepsiyle gurur duyuyorum. Okul müdürlerimizi ve danışman öğretmenlerimizi de yürekten tebrik ediyorum. Ortaokullarımızdan Bölge Finaline kalmaya hak kazanan 5 okulumuzdan da 26-27-28 Mart tarihlerinde güzel sonuçlar bekliyoruz.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1