EGE GÜNDEM GAZETESİ

BAŞKAN KAFAOĞLU MÜSİAD’IN KONUĞU OLDU

BAŞKAN KAFAOĞLU MÜSİAD’IN KONUĞU OLDU
16 views
19 Mart 2018 - 12:07

 

MÜSİAD’ın konuğu olarak geçtiğimiz Cuma akşamı MÜSİAD üyeleri ile Merkez Efendi Köftecisinde birlikte olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, projelerini anlatırken; Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin faaliyetleri ve hayata geçirmeyi planladığı projelerini sundu.

MÜSİAD Balıkesir Şubesi Başkanı Tuncay Yıldız’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Küreselleşen dünya modeli çerçevesinde MÜSİAD’ın 11 bini aşan üye sayısı, yurt içinde 87 noktada, 71 ülkede 188 noktada faaliyetini sürdüren dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu ve global bir sermaye kuruluşu olduğunu belirten MÜSİAD Balıkesir Şubesi Başkanı Tuncay Yıldız “MÜSİAD’ımızın Balıkesir’de bir yandan faaliyetlerini sürdürürken bir yandan da ailemize yeni üye kazandırma çalışmalarını sürdürüyor. Ülkemizin finansman, ticaret ve sanayisine milli ve manevi değerlerine bağlı insan hak ve özgürlüklerine sadık, aklın, çağın ve bilimin gereklerine sıkı sıkıya sarılarak çalışan kişilerin hakim olması en büyük hedefimizdir. Çünkü MÜSİAD tüm çalışmalarında rızkın 10’da 9’unun ticaretin hadisinden yapılmakta ve her şeyin merkezine önce insanı koymaktadır. Bu bağlamda bizler de MÜSİAD olarak şehrimizde tüm enerjimizle taşın altına gövdemizi koymaya hazır olduğumuzu söylemek isterim” dedi.

BALIKESİR’E YATIRIM YAPAN KAZANIYOR

AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu toplantıda yaptığı konuşmayla Balıkesir’in geleceğinin planlandığını ve ekip ruhu ile çalışmalara devam edildiğinin altını çizerek özetle şunları söyledi; “Allah bizi birlikten beraberlikten ayırmasın. Gönlümüz sizlerle. Bildiğiniz gibi biz Balıkesir için çalışıyoruz, çabalıyoruz. Bu benim 3.dönemim kısa dönemi saymazsak. Bu dönemde Balıkesir’e yaptığımız çok büyük hizmetler var. Tabi devletin imkânları, belediyemizin imkânları, hükümetimizin imkânları, işadamlarımızın imkânları, özel sektörün imkânları da inşallah Balıkesirimizi marka bir şehir haline getirmek için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Allah hepimizin çalışmalarında bizlere güç, kuvvet, gayret versin. Balıkesir gerçekten büyük bir marka oluyor. Balıkesir’e yatırım yapan kazanıyor. İnanın son yıllarda herhalde ayda birkaç yatırımcı aslında Büyükşehir’e gitmesi lazımken Ankara’da meclise geliyorlar. Efendim biz Balıkesir’e yatırım yapacağız, bize yardımcı olur musunuz. İlgili olan yerleri arıyoruz. Büyükşehir Belediyemizi arıyoruz, herkesin elinden tutmaya çalışıyoruz. Özellikle İstanbul-İzmir Otobanı, Çorlu-Tekirdağ-Balya-İzmir Otobanı ve Çanakkale 18 Mart Köprüsü’nün temellerinin atılmasıyla beraber bölgemizde hakikaten arsa değerleri, milletimizin malının mülkünün kıymetleri artmaya başladı” şeklinde konuştu.

ZAFER ADANMIŞ İNSANLARLA KAZANILIR

MÜSİAD’ın toplantısına konuk olarak katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verirken; projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Projelere ilişkin yaklaşık 1 saat süren tanıtımın yanı sıra çarpıcı açıklamalarda bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Yeni bir anlayışla, insanı merkeze oturtan ve insanların mutluluğunu ve huzurunu esas kabul eden bir anlayışla yola çıktık. Öncelikle kendimizle, çalışma arkadaşlarımızla, teşkilatlarımızla, kurum, kuruluş ve müesseselerle ve halkımızla mutlaka barışık olmamız lazım. Mutlaka onları da bu işin içine katmak lazım. Hani katılımcı belediyecilik diyoruz ya insanların enerjisini, sinerjisini, fikrini, projelerini mutlaka belediye başkanları alması lazım. Alan belediye başkanları yolunu şaşırmaz, alan belediye başkanları mutlaka hedefe daha kolay ulaşır ve insanlar yapmış olduğu işlerden o kadar mutlu ve huzurlu olur. Bir belediye başkanının projeleri mutlaka halkın talepleriyle, istekleriyle ve ihtiyaçlarıyla örtüşmesi lazım. Örtüşmüyorsa ne yaparsanız yapın bir kıymeti yok. Belediye başkanının yapmış olduğu işler, eylemler, fiiller insanların hayatını kolaylaştırmalı, standardını yükseltmeli, insanları mutlu ve huzurlu hissettirmeli. Bir belediye başkanı başarılı olabilmesi için kendini o şehre adanmış kabul etmesi lazım. Adanmış insanlarla zafer kazanılır. Eğer o şehre kendinizi adanmış hissedemiyorsanız, gece rüyalarınıza o şehir girmiyorsa o şehirle yatıp o şehirle kalkamıyorsanız başarınız düşük olur. Ne kadar fazla o şehre kendinizi verebiliyorsanız, o şehrin insanlarıyla ne kadar fazla hemhal olabiliyorsanız mutlaka başarı da o oranda yüksek olur.” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI TEŞKİLATLARLA UYUM İÇİNDE OLMALI

Projelerin tanıtımını basın mensupları ile beraber kamuoyuna duyurduklarını söyleyen Başkan Kafaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Önce bütün teşkilatlarımızı topladık, basın mensuplarıyla beraber. Öncelikle teşkilatlarımız bu projelerde haberdar olsunlar. Çünkü teşkilatlar bizim elimiz ayağımız, gören gözümüz, duyan kulağımız. Belediye başkanı da teşkilatlarıyla uyum içerisinde çalışması lazım. Birbirimizi tamamlamamız lazım. Bir elmanın yarısı gibi onların enerjisinden, onlarından kabiliyetlerinden ve onların tabandaki teşkilatçılığından mutlaka istifade edilmesi lazım dedik ve öncelikle onlarla paylaştık. Daha sonra tabi ki bu şehrin dinamikleri var. İş adamlarıyla projelerimizi paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün de kendimin de üye olduğu, üye olmaktan gurur duyduğum MÜSİAD’la beraberiz. Sizleri MÜSİAD üyesi olduğunuz için tekrar tebrik ediyorum. Balıkesir’de tabi ki kurulmuş iş adamları dernekleri var. Kimseyi ötekileştirmiyoruz. Tabi ki onlarla da buluşuyoruz. Bu şehrin geleceği için onlarla da projelerimizi paylaşıyoruz. Balıkesir’deki ticaret odaları, borsaları ve sanayi odasıyla bir araya geldik. Balıkesir ölçeğinde 15 tane oda var. Bugün sizlerle bir araya geliyoruz. Önümüzdeki hafta da BASİAD’la bir araya gelerek Balıkesir’de yapacağımız projeleri ve belediyecilik anlayışımızı da onlarla paylaşmış olacağız.”

İŞLERİMİZE MANİ OLMAYA ÇALIŞAN ŞER GÜÇLERİ VAR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi nezdinde yönetim politikası olarak insan odaklı merkezinde insanın olduğu bir politika izlediklerini sözlerine ekleyen Başkan Zekai Kafaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tabi yönetim politikamız insan merkezli yönetim diyoruz. Yönetime aktif katılım diyoruz. Sürekli iletişim ve erişim kanallarının açık olmasını istiyoruz. Kaynakların adil paylaşımını istiyoruz. Kalkınma ve istihdam da bir şehrin gelişmesi için olmazsa olmazlarımız arasında yer alıyor. 7 Kasım itibariyle meclisimizde seçilerek geldik. Meclisimizde AK Partili, MHP’li ve bağımsız meclis üyelerinin tamamının oylarını alarak seçildik. O günden bugüne kollarımızı sıvadık. Yapacağımız projelerle ilgili ciddi çalışmalar yaptık. Projelerimizi açıklarken sadece proje olarak açıklamayalım, animasyon olarak göstermeyelim, ihale tarihleriyle beraber verelim diye ciddi gayretlerimiz oldu. Ve lansman yaptığımız gün projelerin ihale tarihlerini de vermiştim. Gelir gelmez tabi şunu gördük bu kadar geniş coğrafyada yaptırdığımız anketlerde en büyük sorunlarından birinin de yol olduğunu gördük. Duble yollar, otoyollar yapan bir iktidarın kırsal mahallelerin yollarını yapamaması bizim eksikliğimizdir dedik. Büyükşehir Belediyesi olarak 2 bin km yolu bu sene mutlaka yapacağız. Bu yol sorununu gündemden çıkartmak için ihale tarihini açıkladık ve ihalesi yapıldı. Tabi bu işleri yapılmasın diye gayret eden maalesef şer güçleri var. Balıkesir’de acaba sayın başkanın açıkladığı bu projeleri nasıl yaptıramayız diye gayret içinde olan insanlarda var. Maalesef burası Balıkesir, zorlu coğrafyadır diye her şeye rağmen B planımızda C planımızda var. Çünkü bu yola baş koyduk mutlaka başarmamız lazım. Cumhurbaşkanına sözümüz var. İhalelerin şartnamesinden tutun da ihale usul yasasına kadar hepsine itirazlar yağmur gibi yağıyor. Yağsın problem yok inşallah hepsini bir bir aşarak mutlaka verdiğimiz bu sözleri yerine getireceğiz bundan geri dönüş yok. Ya başaracağız ya başaracağız sloganıyla ekibimizle beraber yolumuza devam ediyoruz. Artık Balıkesir’de teşkilatlarımızla vekillerimizle tek yumruk olduk.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1