EGE GÜNDEM GAZETESİ

“MİLLETİMİZ, ÇANAKKALE ZAFERİYLE BÜYÜK BİR DESTAN YAZMIŞTIR”

“MİLLETİMİZ, ÇANAKKALE ZAFERİYLE BÜYÜK BİR DESTAN YAZMIŞTIR”
15 views
17 Mart 2018 - 15:10

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkcü Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü nedeniyle açıklamada bulundu.

Başkan Örkcü şunları söyledi: “Bugün Çanakkale Zaferinin 103. yıldönümü. Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nde, Milletimiz; tüm imkânsızlıklara ve yokluğa rağmen, vatanı, milleti ve bağımsızlığı uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan birlik ve beraberlik içerisinde tek yürek olmuş ve canı pahasına mücadele ederek büyük bir destan yazmıştır. Bu zafer yüce Milletimizin inanç, azim, cesaret ve vatan sevgisinin ölümsüz bir destanı ve gerektiğinde vatanı uğruna seve seve ölüme koşmasının ve kahramanlığının güzel bir örneğidir.

Tarihe gömülmek istenen bir milletin Çanakkale’de binlerce şehit vererek kazandığı bu zafer, aynı zamanda, bir ulusun yeniden dirilişinin ilk adımıdır. Bu destan birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya örnek bir şekilde sergileyen bir hakikattir. Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşında ve nice mücadelelerde sayısız kahramanlık destanı yazan milletimizin asil torunları olarak şehitlerimizin hatırasına sahip çıkıyor, tarihten aldığımız güçle istiklal ruhunu yaşatmaya devam ediyoruz. İnanıyorum ki tarihimizden örnek aldığımız gibi aynı ruh, beraberlik ve heyecan sonsuza kadar sürecektir. Mukaddes vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için verilen mücadeleyi toplum olarak idrak edip, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz,

18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. yıldönümünde; ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü tarihe altın harflerle yazdıran başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları asil kanlarıyla sulayarak canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1