EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Bir Ülkenin Milli Serveti Hiç Kuşkusuz Kitaplardır”

“Bir Ülkenin Milli Serveti Hiç Kuşkusuz Kitaplardır”
20 views
17 Mart 2018 - 15:09

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın himayesinde başlatılarak yürütülmekte olan BENGİ Projesi kapsamında Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç Özel Uğur Okullarında gerçekleştirilen okuma etkinliğine katıldı.
20 dakika süren okuma etkinliğinin ardından öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç öğrencilere kitap okumanın öneminden bahsederek, hedef koymanın ve başarının öneminden bahsetti.
Edremit İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada; “Bengi projesinin en önemli kollarından bir tanesi kitap okuma saatleri. Siz öğrencilerimizin bol bol kitap okumanızı ve bu sayede düzenli kitap okuyan, araştıran, öğrenmeye doymayan bireyler olmanızı istiyoruz. İnanın gelecekte zamanı lehinize çevirerek kazandığınız kitap okuma alışkanlığının büyük faydasını göreceksiniz. Bu okuma etkinliklerimiz sayesindebe de güne sizlerle kitap okuyup sohbet ederek başladığım içinçok mutluyum.” dedi.
Hayallerimize ulaşabilmek için çalışmanın önemine vurgu yapan İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı “Hiçbir başarı tesadüf değildir. Siz hiçbir doktorun “Tesadüfen doktor oldum.” dediğini duydunuz mu? Başarı sistemli çalışmaların sonucudur. Üstelik yalnızca kendimiz için değil ülkemizi kalkındırmak için de başarılı bireyler olmamız çok önemli. Ülkemiz için canını feda eden şehitlerimize olan borcumuzu ödemek için, vatanımız için daha çok okumalıyız.” dedi.
Öğrencilerin kendilerine yönelttikleri soruları cevaplayan Kaymakam Ali Sırmalı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ardından öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerle sohbet ettiler. Okul Müdürü Umut Vurdu ve öğretmenlerden okulun genel durumu ile ilgili bilgi aldılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1