EGE GÜNDEM GAZETESİ

Ayvalık’ta, “İletişim Özel, Gelecek Güzel” Projesi start alıyor

Ayvalık’ta, “İletişim Özel, Gelecek Güzel” Projesi start alıyor
13 views
17 Mart 2018 - 14:52

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, BENGİ Projesi kapsamında Altınova Merkez İlkokulundaki “İletişim Özel, Gelecek Güzel” adlı Proje etkinliklerinin açılış programına katıldı.

Yöneticiliğini, Altınova Merkez İlkokulu Müdürü Fehmi Akırmak´ın yaptığı projenin koordinatörlüğünü ise okulun öğretmenlerinden Özge Tahta’nın yürüttüğü öğrenildi.
Ebeveyn ve çocuğun birlikte kaliteli zaman geçirmesine yönelik farkındalık oluşturmak, çocuk ile doğada birlikte geçirilen zamanın bireyin kişilik özelliklerine katkısının önemine vurgu yapmak hedefiyle 2017-2018 eğitim-öğretim yılının 2. dönemi boyunca uygulanması planlanan projenin Mayıs ayı sonuna kadar süreceği bildirildi.
Proje hakkında muhabirimize bilgiler veren Koordinatör Özge Tahta, paydaşlarla birlikte başlattıkları proje kapsamında öğrencilerin aileleriyle daha kaliteli bir iletişim kurmanın, çocuklar üzerindeki etkisini anlatmaya ve bu konuda farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.
Proje sürecini aylara bölerek planladıklarını kaydeden Özge Tahta, “Bu kapsamda bugün ‘Ailemle birlikte daha çok yaratıcıyım’ adını taşıyan bir resim etkinliğiyle başladık. Projenin tanıtım sunusunu yaptıktan sonra, misafirlerimizle okul bahçesinde bir şenlik havasında öğrencilerimiz ve velilerimiz arsasında, konuklarımızla birlikte sevgi temalı resim çalışmaları yapacağız.” dedi.
Saygı duruşu ve istiklal marşının bir ağızdan okunmasıyla başlayan etkinlikte konuşan Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, söz konusu projeyle her ailenin istediği ‘İyi evlat’, ‘Hayırlı evlat’ konusunda biz ebeveynlerin neler yapması gerektiğinin gözler önüne serilmesidir. Bu çalışmanın içerisinde, bizlere ne tür görevler düştüğünü, aslında her birimizin bu süreçte önemli görevlerinin olduğunu anlatmaya çalışıyorlar. Çok doğru bir şey yapıyorlar. Ben geldiğim günden beri her fırsatta söylüyorum. Eğitim; olmazsa olmazımızdır. Ancak eğitim sadece çocuklarımıza yönelik olmamalıdır. Bana göre eğitim; sadece öğretmenlere ve eğitmenlere bırakılmayacak kadar önemlidir. Aslında eğitimle; paydaşı çok fazla olan, dünyanın en önemli işini yapıyoruz. Bu yüzden de bu konudaki sorumlulukları hiç kimse bir başkasına havale etmemelidir. Zira eğitim çok büyük bir sorumluluktur. Bugün biri sizlere, ‘En değerli varlığınız nedir?’ diye sorsa, hepimiz bu sorunun cevabına ‘Evlatlarımız’ diye cevap veririz. Evlatlarımı gözümüzün nurudur. Canımızdır. En kıymetli varlığımızdır. Ama evlatlarımızı hayata hazırlama noktasında, iyi bir insan, hayırlı bir evlat olma noktasında gerekli özeni gösteriyor muyuz? Bana göre bu konuda ebeveynler olarak çok ciddi eksikliklerimiz var.” dedi.
Günümüzde çocukların eğitim almalarına rağmen bir çok kötü alışkanlıklar edinmesinin ve kötü yollara girebildiğine işaret eden Kaymakam Görgülüaslan, “Bunu tabiki hiçbir anne baba istemez. Ama bir yerlerde hata yapıyoruz. Ama aileler, ama bizler bu hatayı gidermek durumundayız. Bu işi hep beraberce yapacağız” diye konuştu. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1