EGE GÜNDEM GAZETESİ

Mesut Duran Korosu’nun 30. Kuruluş yıldönümüne anlamlı yemek

Mesut Duran Korosu’nun 30. Kuruluş yıldönümüne anlamlı yemek
23 views
16 Mart 2018 - 11:00

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde verdiği konserlerle gönüllerde taht kuran Ayvalık Belediyesi Mesut Duran Müzik Derneği 30. Kuruluş yıldönümüne özel verdiği yemekte dernek üyeleriyle buluştu.

Derneğin Bacacan Otel’de bir gün önce de 30. Yıldönümü nedeniyle bir kokteyl verdiği öğrenilirken, yemekli etkinlikte; dernek bünyesindeki koro da birbirinden güzel Türk Sanat Müziği eserlerini, TRT Sanatçısı Şef Selim Gönüldaş’ın yönetiminde seslendirdi.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in geçtiğimiz seçimlerde CHP’den Balıkesir milletvekili adayı olan Balıkesir Tabipler Odası eski Başkanı Fikret Şahin’in de hazır bulunduğu yemekte Ayvalık Belediyesi Mesut Duran Müzik Derneği Başkanı Ethem Öztolan, derneğin 30. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.
Dernek olarak; Türk Milleti’nin özgün değerlerinden olan Türk Sanat Müziğini yaşatmak ve yeni nesillere sevdirebilmek amacıyla faaliyetlerini sürdürdüklerinin altını çizen Ethem Öztolan, “Ayvalık’ta bir marka haline geldik. Ayvalılıların yanı sıra ilçemizi ziyaret eden konuklarımızın da aralarında olduğu çok büyük bir yelpazedeki kitlelere hitap ediyoruz. Çalışmalarımızda Ayvalık Belediye Başkanı’mız Sayın Rahmi Gençer’in de emekleri çok büyük. Derneğimizin üyeleri sadece müzik açısından bir araya gelmiyoruz; bizim derneğimizde üyelerimiz arasında sevgi, saygı ve birbirimize bağlılığımızda var. Mesela bu akşam Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı tüm dostlarımız burada toplanmış durumda. İşin daha da ilginci; biz her konserimize İzmir Marşı ile başlar, 10. Yıl Marşı ile bitiririz” dedi.
Derneğin koristi ve gerçek emekçilerinden biri olan Funda Öztolan da, “Biz, Ayvalık Belediyesi Mesut Duran Müzik Derneği olarak, 30. yılı yakaladık. Bu yüzden de son derece gururluyuz. Çok güzel işler yaptık. Yıllarca da bu böyle sürdü ama ben şahsım adına 15 yıldır bu derneğin içinde hakikaten güzel projelere imza attık. Ayvalık’taki yardım kuruluşları için ücretsiz destek konserleri organize ettik. Şimdide genel olarak Ayvalık’ımıza, Ayvalık’ın halkına bir şeyler verebilmek, bu sanatı sevdirebilmek, kaliteyi gösterebilmek amacındayız. Bizim yaz konserlerimiz 2-3 bin kişilik oluyor. Bu büyük kalabalık bize çok büyük şevk veriyor. Az önce söylediğim gibi, biz şimdi derslerimize çalışıyoruz. Sahneye çıkıyoruz. Selim hocamız bize sihirli değneğini uzatıyor ve ortaya muhteşem bir sonuç çıkıyor. Derneğimizin kurucusu Mesut Duran hocamız bizlere çok büyük bir meşale yaktı. Biz de bu meşalenin ışığında Ayvalık’ımıza Türk Sanat Müziği alanında çok güzel hizmetler vermek istiyoruz” diye konuştu.
30. kuruluş yılının kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen dernek korosunun şefi TRT Sanatçısı Selim Gönüldaş da, “Mesut Duran hocamızın bizlere bıraktığı bu dev mirası, ben 6 yıldan bu yana yürütmeye çalışıyorum. Bugüne kadar da yaptığımız işleri yüzümüzün akıyla yerine getirdik. Güzel işler yapıyoruz. Dernek yöneticilerimiz, koristlerimiz, solistlerimiz sağolsunlar, onlarla birlikte bizlere bırakılan bu mirası en güzel şekilde yürütüyoruz” dedi.
Geceye katılan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer de, son derece samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Ayvalık Belediyesi Mesut Duran Derneği’nin 30. Yıldönümünde olmak benim için çok sevindirici bir olay. Dernek üyeleri hem Türk müziğine hem de Ayvalık’a çok güzel hizmet ediyorlar. Onları kutluyorum. Nice 30 yıllar diliyorum” diye konuştu. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1