EGE GÜNDEM GAZETESİ

Hizmet Üretiyor, Vatandaşlarımızın Mağdur Olmamaları İçin Sahadan Ayrılmıyoruz

Hizmet Üretiyor, Vatandaşlarımızın Mağdur Olmamaları İçin Sahadan Ayrılmıyoruz
21 views
16 Mart 2018 - 11:31

40 yıllık çalışmayı 4 yıla sığdıran Balıkesir’in Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş çalışmalarını dur durak bilmeden sürdürüyor. İlçenin yıllanmış sorunlarını çözüme kavuşturacak, gelecek nesillere daha güzel bir Sındırgı’yı şekillendiren projeleri saha da yakından takip eden başkan Yavaş vatandaşların talep ve önerilerine de önem vererek onların mağdur olmamaları adına projeleri şekillendiriyor.
Şehir içi trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak çevre yolu çalışmalarında özellikle tarla geçişleri ve güzergâh üzerinde bulunan tarla sahiplerinin mağdur olmamaları, yolun en güvenli ve kullanışlı şekilde dizayn edilmesi için sürekli olarak incelemelerde bulunan başkan Yavaş geçtiğimiz günlerde vatandaşların talebini dinledi.
Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıoğlu Sındırgı Çevre Yolunda
Yapımı devam eden Sındırgı Çevre yolu incelemelerinde vatandaşların talebini dinleyen ve mağduriyet oluşturacak bölgeleri tespit eden başkan Yavaş karayolları ekipleri ile istişarelerini sürdürüyor.
Başkan Yavaş’ın talebi üzerine Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu ve beraberinde heyet Sındırgı ilçesine gelerek mevcut bölgelerde incelemelerde bulundu. Vatandaşların taleplerinin de değerlendirileceğini belirten Yazıoğlu “ Bugün Sındırgı Çevre yoluna geldik. 9,3 km uzunluğunda olan yolumuzda incelemelerde bulunduk. Sayın başkanımız Ekrem beyin bazı talepleri vardı, o talepleri yerinde inceledik. İnşallah bu doğrultuda projede revizyon yapıp, Sındırgı halkına daha rahat bir hizmet sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah 2018 sonuna varmadan Sındırgı çevre yolunun tamamen faaliyete başlamasını planlıyoruz. Tamamen BSK (Sıcak Asfalt) olacak yolumuz şimdiden ilçemize hayırlı olsun.“ dedi.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ise “ 1996 yılında imara işlenmiş olan çevre yolunun, yani Koca köprüden beton santrali olarak bilinen yerden başlayarak, duble olarak Kocakonak’ın çıkışına kadar duble olarak yapılması, arkasından da Cüneyt kırsal mahallemize kadar olan kısmında bitirilmesi ile birlikte 9,3 km’lik bir alan şu anda bitmiş oluyor. Bölge müdürümüz de sağolsun davetimizi kırmadı bugün de ziyaretimize geldi. Devam eden çalışma alanında incelemelerde bulunduk. Tarla geçişleri vb konularda vatandaşlarımızın talep ve endişelerini ilettik. Zaten vatandaşlarımızın rahatlığı düşünülerek alt geçitler menfezler oluşturulmuştu. Bu durumda yolun genel olarak yükselmesine ve maliyetin artmasına sebep olmuştu. Ama 2. Etap ihale ile müteahhit firma hızlı bir şekilde çalışma sergiliyor. Özellikle İbiller kavşak noktasında bir sıkıntımız vardı. Yolun eğiminden kaynaklanan. Üzerinden sap yüklü kamyonların ve yüksek araçların geçmesi için bir kavşak yapımı ve vatandaşlarımızın evlerinden de 2 metre olan girişinin 5 metreye çıkarılması uygun görüldü. Bu konuda bölge müdürümüz taleplerimizi yerine getiriyor, sağolsunlar. Tarla geçişlerinde de vatandaşlarımızın talebi olan yan yolların yapılmasını uygun gördüler. İnşallah peyzajı, aydınlatmaları ve kaldırımları ile bu yıl çevre yolumuz bitmiş olacak. İlçe merkezimizde önemli ölçüde ağır vasıta trafiğinden kurtulmuş olacak. Hem de yolların bozulması en aza indirgenmiş olacak. Bu konuda çalışmaları da yakından takip ediyoruz. Her fırsatta vatandaşlarımızın talebini ve görüşlerini alıyor, ilçemizin geleceğini birlikte inşa ediyoruz. Onların memnuniyeti her şeyden önemli. İlçemizi birlikte geliştiriyoruz. “ dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1