EGE GÜNDEM GAZETESİ

EDREMİT’TE SPORU SEVDİREN PROJEYE BÜYÜK İLGİ

EDREMİT’TE SPORU SEVDİREN PROJEYE BÜYÜK İLGİ
16 views
16 Mart 2018 - 11:23

Edremit’te Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi kapsamında Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı başkanlığında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Kaymakamlık toplantı salonunda iki grup halinde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına; Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Yılmaz Akpınar İlkokulu, Gazi İlkokulu, İstiklal İlkokulu, Kadıköy M.Refi Terzioğlu İlkokulu, Zeytinli Naim Süleymanoğlu İlkokulu, Altınoluk Mutafa Erçetin Ortaokulu, Kadıköy Leman Akpınar Ortaokulu, Fatih İmam Hatip Ortaokulu, Göbelezoğlu Ortaokulu, Dokuz Eylül Ortaokulu, 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu, Turhan Dökmecioğlu İmam Hatip Orta Okulu, Hamiyet Feridun Sözen İlkokulu, Altınoluk Kardeş Çavuşoğlu Ortaokulu, Ortaoba Eşref kaya Ortaokulu, Avcılar Ortaokulu, 75. Yıl Ortaokulu, Yolören İlkokulu ve Ortaokulu, Mevlana Ortaokulu, Altınoluk Necmi şahin ilkokulu ve ortaokulu, Akçay Şehit Halil Kantarcı Ortaokulu yöneticileri katıldı.
Edremit ilçemizde 21 proje okulunda başarıyla uygulanan proje kapsamında 3695 öğrencimiz sportif faaliyetlere katılıyor.
Bu kapsamda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına başkanlık eden Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı yaptığı açıklamada: ” Sayın Valimiz Ersin yazıcı öncülüğünde başlatılan Balıkesir ilimiz merkez ve ilçelerinde dezavantajlı bölgelerde bulunan ilk ve ortaokullarda okuyan risk gurubu öğrencilerin spora kazandırılması amacıyla yürütülen projemiz kapsamında sık sık değerlendirme toplantıları gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin nitelikli bireyler olarak yetişebilmesi için; genel eğitimin ayrılmaz ve önemli bir parçası olan spor eğitimine de ağırlık verilmesi, çocuklarımıza spor ortamının sunulması, spor yapma fırsatının tanınması, yeteneklerinin tespiti, yönlendirilmesi ve takibinin yapılması amacı ile ilçemizde yürütülen proje kapsamında 21 proje okulunda toplamda 3695 öğrencimizi sporla buluşturmaktayız. Bu kapsamda okul müdürlerimiz ile yaptığımız değerlendirme toplantılarında; projeye katılımın en üst seviyeye çıkartılması ve projemizin eksiksiz bir şekilde yürütülebilmesi için; açılacak kurslar, eğitmen/antrenör ihtiyacı ile kurslar için gerekli olan malzemeler konusunda değerlendirmelerde bulunuyoruz. İlçemizde başarıyla uyguladığımız projemiz kapsamında öğrencilerimize sporu sevdirmeyi amaçlamaktayız. Geleceğimiz olan çocuklarımızın, milli ve manevi değerlerine bağlı, kendisi ve çevresiyle barışık, kendini ifade edebilen ve sosyalleşmiş, insanları, doğayı seven, sağlıklı ve hareketli bireyler olarak yetişebilmeleri için var gücümüzle çalışma gayreti içersindeyiz. Bu nedenle ilimizde bu projeyi başlatarak öğrencilerimize sporla buluşturan Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’ya teşekkürlerimizi sunuyorum dedi. “

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1