EGE GÜNDEM GAZETESİ

Cunda MTAL’de ‘Pi’ günü heyecanı

Cunda MTAL’de ‘Pi’ günü heyecanı
26 views
16 Mart 2018 - 10:59

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Lisesi Matematik öğretmenleri ve öğrencileri tarafından düzenlenen matematik yarışması büyük bir heyecanla gerçekleşti.

Cunda MTAL konferans salonunda gerçekleşen yarışma öncesinde öğrencilerin ‘Pi’ sayısı üzerine düzenlenen slayt gösterimi ve aynı konudaki komedi tarzındaki tiyatro oyunu da çoğunluğu okul öğrencilerinden oluşan izleyici tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı.
Oyunda; Nazmican Dikili, Ahmetcan Bakırtaş, Burak Özgürünlü, Hazal Kaya, Damla Kanap, Melisa Ece Pekmez, Yiğit Celal Codar, Tuğçe Oyan, Nazmiye Demirci, Alper Yiğit Aslan adlı oyuncular yer aldı.
Cunda MTAL Müdürü Sadettin Sagit’in yanı sıra Okul Müdür Başyardımcısı Malik Çakıroğlu, Müdür Yardımcıları; Merak Özmelek, Canan Ulusoy, Hayriye Oktay, öğretmenler ve salonu dolduran öğrencilerin büyük bir ilgiyle izledikleri etkinlikte; matematiğin gizemli sayısı ‘pi’ hakkında bilgiler verildi.
Etkinlik kapsamında; öğrenciler tarafından oluşturulan Grup Aksiyon, Grup Delta, Grup Teorem, Grup Matris ve Grup Medyan; 11 sorudan oluşan matematik yarışması son derece zevkli ve çekişmeli anlara sahne oldu.
Yarışmanın sonunda; Damla Bozyakalı, Meltem Dirik, Yıldız Bilir ve Devrim Yeğin isimli öğrencilerden oluşan Grup Delta 70 puanla birinciliği kazandı. Kazanan takıma ödülü Okul Müdürü Sadettin Sagit tarafından verildi.
Okul Müdürü Sagit; keyifli etkinliğin düzenlenmesinin mimarları olan okulun matematik öğretmenleri; Tuncay Kaşıkçı, Semra Ünal, Canan Ulusoy, Gülçin Altınöz ve Çiğdem Görgü’ye de teşekkür etmeyi ihmal etmedi. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1