EGE GÜNDEM GAZETESİ

EDREMİT’TE AFRİN İÇİN REKOR KAN BAĞIŞI

EDREMİT’TE AFRİN İÇİN REKOR KAN BAĞIŞI
10 views
15 Mart 2018 - 11:00

Edremit ilçesinde Kızılay Derneği ile bir okulun birlikte düzenledikleri “Terör ile Mücadele ve Afrin Harekâtında Gazi Olan Mehmetçikler İçin Kan Bağış Kampanyası” düzenlendi ve kan bağışındabir rekor kırıldı.
Edremit Kızılay Derneği ile Fernur Sözen Mesleki ve Teknik AnadoluLisesinin Edremit Cumhuriyet Meydanında birlikte düzenledikleri “Terörile Mücadele ve Afrin Harekâtında Gazi Olan Mehmetçikler İçin Kan Bağış Kampanyası” düzenlendi.
EDREMİTLİ KADINLARDA KAN VERDİ
“Terör ile Mücadele ve Afrin Harekâtında Gazi Olan Mehmetçikler İçin Kan Bağış Kampanyasına Edremit ilçe halkı büyük ilgi gösterdi. Kan bağışlarında Edremitli 10 kadar kadınında Mehmetçik için kan verme sırasına girmesi, kan verme kuyruklarının uzamasına neden oldu.
EDREMİT’TE BİR REKOR “118 ÜNİTE KAN ALINDI”
Mehmetçik için kan vereceklerden nüfus kâğıdı veya resmi bir kimlik yanı sıra verilen formlar dolduran Edremitliler “Vatan sana canım feda, Vatan için can verenlere, sende can ver” sloganı ile Edremit Cumhuriyet Meydanında saat 11.00 ile 18.00 arası 118 ünite kan bağışı yapıldı.
EDREMİT’TE BİR YILDA 24 KEZ KAN ALIYOR
Balıkesir Kızılay Kan Merkezinin “Kan Ver Hayat Kurtar” ekibi Edremit Cumhuriyet Meydanında her 15 günde bir yılda 24 kez kan alıyor. Kan verenlerin 18 ile 65 yaş arası ve 50 kilonun üzerinde olanların üç
ayda bir, yani sene de 4 kez kan verebileceklerinin bilgisini veren Kızılay Kan Merkezi Doktoru Veysel Gökçe, alınan kanlardan eritrosit ve trombosit süspansiyonları ile plazma üretildiği bilgisini verdi.
TÜM KAN ÖRNEKLERİ TARAMADAN GEÇİYOR
Bu sene Edremit’te kan almada ki hedefin 2500 Üniteyi geçmek olduğunu açıklayan Dr. Gökçe, alınan kan örneklerinin tamamının kan gurupları ve kan sayımları yanı sıra kan verenlerin tansiyonlarına bakılması sonrası ise Hepatit B ve C, Hiv, TPH gibi testlerinde yapıldığını açıkladı. Enver DOLGUN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1