EGE GÜNDEM GAZETESİ

ÖRKCÜ “İSTİKLAL MARŞIMIZ, AZİZ MİLLETİMİZİN DİRİLİŞ DESTANIDIR”

ÖRKCÜ “İSTİKLAL MARŞIMIZ, AZİZ MİLLETİMİZİN DİRİLİŞ DESTANIDIR”
6 views
13 Mart 2018 - 11:32

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkcü, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada “Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşımız, milletimizin özgürlük ve bağımsızlık aşkının, yokluklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın ve kurtuluş mücadelesinin sembolüdür. Bu büyük ve onurlu mücadeleyi milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, muhteşem mısralarıyla ölümsüzleşmiştir. İstiklal Marşımızın TBMM’de kabul edilişinin 97’nci yıldönümü kutlu olsun” dedi.

Başkan Örkcü şunları söyledi: “Vatan ve millet sevgimizin, bağımsızlık ve hürriyetimizin en güzel ifadesi olan İstiklal Marşımız, 7 düvele karşı kazanılan milli mücadelenin ardından Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan, aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren Diriliş destanıdır. İstiklale giden zamanlarda maddi ve manevi zorluklarla mücadele eden milletimizin ortak duygu ve inancının bir sembolüdür. İstiklal Marşı’nda ortaya konan inanç, güven ve cesaret bugün de ihtiyacımız olan manevi atmosferi yansıtmaktadır. Rabbim bizlere bir daha öyle günleri göstermesin, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin.
Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 97. yıl dönümünü kutluyor, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum”.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1