EGE GÜNDEM GAZETESİ

KIZILKEÇİLİ’DEN “TEŞEKKÜR”

KIZILKEÇİLİ’DEN “TEŞEKKÜR”
26 views
13 Mart 2018 - 11:35

Kızılkeçili Köy kahvehanesinin Ed-Bel Tic. Ltd. Şirketi tarafından modern hale getirilerek kaloriferli olarak hizmet vermeye başlaması nedeniyle köylülerden teşekkür geldi.
Kızılkeçili Köy kahvehanesinin Ed-Bel Tic. Ltd. Şirketi tarafından modern hale getirilerek kaloriferli bir kafe gibi hizmet vermeye başlaması nedeniyle köylüler Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Ed-Bel Genel Müdürü İbrahim Yakın ile köy muhtarı Ali Deveci ile köyün sorunlarına yakın ilgi gösteren Ege Gündem Gazetesine teşekkür ettiler.
Kızılkeçili Köyünün kahvehanesinin 75 yıldan bu günlere kadar hizmet verdiğini, kahvehanenin modern bir hale getirilmesi nedeniyle farklı bir hizmet anlayışına sevindiklerini vurgulayan Sadri Poyraz, Basri Şafak ve İbrahim Can, Köy kahvehanesine ait park, bahçe ve havuz bakımları sonrası köyümüzün turizm alanında gelişmelerinin daha da ilgi çekeceğini ifade ettiler.
Kızılkeçili Yörük Aşiretinin yerleştiği köyünün 700 yıllık bir kuruluş mazisi olduğunu vurgulayan Sadri Poyraz, Kahvehane girişinde Çanakkale Savaşı Gazileri Atatürk ve Kocaseyit’in resimlerinin olduğunu belirten Sadri Poyraz, Çanakkale Savaşı gazisi Kızılkeçilili Zenci İsmail Çavuş ile Çanakkale Savaşı gazisi Selim Çavuş’unda (Selim Çelik) resimlerinin konulmasını da istedi.
Poyraz, Çanakkale Savaşlarında büyük mücadele verip, köyüne “Çanakkale Gazisi” olarak köyüne dönen Zenci İsmail Çavuş ve bir süre Kızılkeçili Köyünün muhtarlığını da yapan Havranlı Kocaseyit ile birlikte yürüyerek 3 günde Kızılkeçili Köyüne gelen, bir gecede evinde misafir eden Çanakkale Savaşı gazisi Selim Çavuş (Selim Çelik) gibi kahramanların köyü olduğunu gururla belirtti. Enver DOLGUN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1