EGE GÜNDEM GAZETESİ

Gömeç’te Kadına Şiddet ev Çocuk İstismarı konferansı

Gömeç’te Kadına Şiddet ev Çocuk İstismarı konferansı
24 views
13 Mart 2018 - 11:38

Balıkesir’in Gömeç ilçesinde, Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri kapsamında Gömeç Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ‘Kadına Şiddet ve Çocuk İstismarı’ konulu konferans Gömeç İsmail Özgün Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını Gömeç Kaymakamı Önder Coşğun’un eşi Raziye Coşğun’un yaptığı konferansta; Balıkesir Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü’nden konuşmacı olarak katılan Psikolog Özge Çıragül ve Psikolog Güzin Akbaba’nın sunumları da büyük bir ilgiyle dinlenildi.

Türkiye’de en büyük sorunlardan birisinin de kadına şiddet ve çocuklara yönelik cinsel istismar olduğunun vurgulandığı konferansta; Gömeç Kaymakamı Önder Coşğun, Gömeç Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Uslu, Gömeç Garnizon Komutanı Erol Büyüktopçu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Çakar, AK Parti İlçe Başkanı Arif Dalgıç, daire amirleri, muhtarlar ve kalabalık bir vatandaş topluluğu hazır bulundu.

2017 yılında 409 kadının öldürüldüğü 387 çocuğun istismara uğradığına işaret edilen konferansta,  322 kadının cinsel şiddet gördüğü ve bu durumun Türkiye için utanç verici bir tablo oluşturduğu vurgusunda bulunulurken, bu tablonun Türk toplumunun örf  ve adeti gereği bunların gerçeğini yansıtmadığının da altı çizildi. SUAT SALGIN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1