EGE GÜNDEM GAZETESİ

DSİ VE MECLİS ÜYELERİ GÖREVE

DSİ VE MECLİS ÜYELERİ GÖREVE
27 views
13 Mart 2018 - 11:43

Bigadiç Hamidiye köyünde geçtiğimiz hafta sonu yaptığımız araştırma sonucu köyün içinden geçen dere ile ilgili köylüler isyan ediyor.
Tayyar Toprak’a konuşan Hamidiye köyü muhtarı; Büyük bir sorunumuz olan köyümüzün içinden Y harfi şeklinde geçen derenin ıslah edilmesi yönünde uzun zamandır çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bununla ilgili olarak DSİ’ye bir çok defa dilekçe verdik, verdiğmiz dilekçe neticesinde gelen mühendisler; “ıslah bizim işimiz değil, belediyeye yaptırın.” Dediler. Belediye ye gönderdiğimiz dilekçe neticesinde ise Belediyeden aldığımız cevap; “derenin ıslahı biraz zaman alacak.”diyerek bizleri geçiştirdiler. Bizlerde bizimle ilgilenen bir gazetecinin gelmesini bir fırsat bilerek sizlerin aracılığıyla yetkililere sesimizi duyurmak istiyoruz.
Konuyla ilgili bilgi veren gazeteci Tayyar Toprak; “Biz buraya muhtarın çağırmasıyla, ısmarlama haber yapmaya gelemedik. Derenin okul yanından geçtiğini bildiğimiz için zaten haber yapacaktık, muhtarımız rast geldi ve sesini duyurabilmek için bizlerden yardım istedi. Bizlerde bizzat okulun yanındaki dereye giderek yerinde inceledik OKUL diyince akan sular duruyor. Muhtar kendine göre dilekçeler vermiş ve ilgilenen olmamış, bizlerde siyasi haber yapan bir gazete olarak vatandaşı mağdur etmemek adına çalışma yapması gereken merci Devlet Su işleri bu işlere bir dönem önce Ahmet Edip Uğur bakıyordu ama şuanda Zekai Kafaoğlu bakıyor. Bizlerde Zekai Kafaoğlu’na sesleniyoruz; “DSİ’ye söyleyin burasını yapsın veya yaptırsın burası büyük maliyetli bir iş değil ama köyün içinden geçiyor. Çevreciler gelip vatandaşı sıkıştırıyorlar, rahatsız ediyorlar. Son günlerde bunun gibi çok şikayet olması, halka bu kadar eziyet yapılması bizlerde soru işareti oluşturuyor. Bu köyün kooperatif başkanı var Hüseyin Kuzgunve onun en yakın arkadaşı Faruk Özen, Edip Uğur’un bir numaralı adamıydı, Haykoop Başkanıydı, acaba bunlar niye ilgilenmedi? İnsan sormadan edemiyor. Hüseyin Kuzgun ile Faruk Özen İzmir’deki araç olayında beraberdiler. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu’ya suç bulamıyorum. Çünkü haberlerinin olup olmadığnu bilmiyorum. İşte bu noktada Belediye meclis üyelerinin işlerini yapması ve Başkanlarına haber vermeleri gerektiğni düşünüyorum. Kendi işlerinden vakit ayırıp halka inmeleri ve halkın dertlerini dinlemeri gerektiğni düşünüyorum.” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1