EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Yavaş, Gönül Sofralarına Konuk Oluyor

Başkan Yavaş, Gönül Sofralarına Konuk Oluyor
13 views
13 Mart 2018 - 11:40

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde kırsal mahallelerde hizmetler ardı arkası kesilmeden devam ediyor. Başkan Yavaş verdiği sözü tuttu eş zamanlı olarak alt yapısı tamamlanan kırsal mahallelerde parke taşı döşeme çalışmaları başladı.
Vatandaşların ayağı çamura değmeyecek, kırsal mahallelerde parke taşı döşenmeyecek yer kalmayacak diyerek 74 mahalleyi kapsayan bir çalışma başlatan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla ve meclis üyeleri ile birlikte çalışmaları yakından takip ediyor. Sahada incelemelerde bulunan başkan Yavaş, vatandaşların gönül sofralarına da konuk oluyor.
Eğridere mahallesi Akbaşlar sokakta devam eden parke taşı çalışmalarını yerinde inceleyen başkan Yavaş mahalle sakinlerinden bir evin kapını çalarak sofralarına konuk oldu. Yer sofrasında ev halkı ile birlikte yemek yiyen başkan Yavaş çay sohbetinde vatandaşların talebini dinledi.
Mahalle Sakinleri Çalışmalardan Memnun
Bu zamana kadar bu kadar hizmetin mahallelerine ulaşmadıklarını belirten mahalle sakinleri başkan Yavaş’ın sürekli olarak kendilerini ziyaret ettiğini ve belediyenin her türlü hizmetini de ulaştırdıklarını belirterek teşekkürlerini iletti.
En Ucra Köşelere Bile Belediye Eli Değecek
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş Sındırgı ilçesinin 74 mahallesi olduğunu ve 60 km uzaklıkta mahallesinin de olduğunu belirterek “ İlçe merkezinde şantiyeyi andırır bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın da her türlü, talep ve ihtiyaçlarına da cevap vermeye çalışıyoruz. Öncelik olarak Büyükşehir Belediyemiz BASKİ ekipleri ile yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde kırsal mahallelerimizin alt yapı ve içme suyu problemini gideriyoruz. Sonrasında ise taş döşeme ekiplerimiz çalışmaların tamamlandığı alanlarda vatandaşlarımızı çamurdan kurtarıyor. Elbette çalışmalar hava şartlarından dolayı biraz yavaş ilerliyor. Ama önümüz yaz. İnşallah önemli ölçüde bu hizmetimizi tamamlayacağız. 7 mahallemizde hemen hemen parke taşı döşeme işlemi tamamlandı. İki farklı ekip ile eş zamanlı olarak çalışmalarımız devam ediyor. Kırsal mahallelerimizin en önemli sorunlarından biri de ilçe merkezi ile bağlantı yolları idi. Bunu da Cumhuriyet tarihinden bu yana en fazla yol çalışmasını gerçekleştirerek önemli ölçüde çözdük. Büyükşehir belediyemiz ile işbirliği içerisinde çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bu yıl içerisinde de asfalt çalışmalarımız hızla devam edecek. Bunun yanında çöp toplama hizmeti, park, tuvalet, hayır yeri, çok amaçlı kapalı alanlar gibi birçok hizmeti de kırsal mahallerimize ulaştırıyoruz. Bu günde Kuva-yi Milliye kahramanlarımızdan Şehit Mücahit Makbule Efe’nin kabrinin de yer aldığı Eğridere mahallemizdeyiz. Hem çalışmaları inceledik, hem de mahalle sakinleri ile sohbet ettik. Bunun yanında da çat kapı bir eve girdik. Yer sohbetinde samimiyet ve mahalle sakinlerinin sıcaklığında yemek yedik. Biz gücümüzü insanlarımızın samimiyetinden alıyoruz. Her an onlarla iç içe oluyor, kimi zaman çayını içiyor, kimi zaman sofralarına konuk oluyoruz. Onlar da mutlu oluyor, bizler de.” Şeklinde düşüncelerini dile getirdi.
AK Parti ilçe başkanı Mustafa Atla ise “ AK Parti hizmet partisi. İnsana odaklı sorunların çözüme kavuştuğu bir adres. Biz Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan insana dokunarak hizmet etmeyi öğrendik. Sağolsun çalışkan bir belediye başkanımız var. Belediyemiz ile teşkilat üyelerimiz ile Sındırgı’nın her bir köşesinde insanlarımızı mutlu etmek, onların ihtiyaçlarını gidermek için çalışıyor, onların dertleri ile dertleniyoruz.” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1