EGE GÜNDEM GAZETESİ

“AKRABALAR KOMŞULAR BİR YERE KADAR, İYİ Kİ VARSIN BURHANİYE BELEDİYESİ”

“AKRABALAR KOMŞULAR BİR YERE KADAR, İYİ Kİ VARSIN BURHANİYE BELEDİYESİ”
9 views
13 Mart 2018 - 11:30

Hülya Kaya, geçirdiği şeker hastalığı nedeniyle yavaş yavaş görme yetisini kaybeden 55 yaşında bir ev hanımı. Burhaniye’de 87 yaşındaki hasta annesi ve 22 yaşındaki oğluyla birlikte yaşıyor. Hastalığının ilerlemesiyle birlikte sonradan görme engelli olan Kaya,6 aydır Burhaniye Belediyesi’nin desteğiyle ayakta durabiliyor.
Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği ve uzun süredir başarıyla sürdürdüğü ‘Yalnız Değilsiniz’ projesine bağlı sağlık ekipleriyle Hülya Kaya’nın yolu komşuları sayesinde kesişmiş. Bir gün oğlunun istediği patates kızartmasını yapamayacak duruma geldiğinde, komşularından yardım istemiş. Burhaniye Belediyesi’nin hizmetlerinden haberdar olan komşuları da Hülya Kaya için hemen belediyeye başvurmuş.
O günden beri rutin ziyaret edilen ve ev temizliği yapılan Kaya, belediyenin hizmetlerinden çok memnun olduğunu söylüyor ve şöyle konuşuyor:“Burhaniye Belediyesi bizi yalnız bırakmıyor. İyi ki varsınız. Eğer olmasaydınız, şu an ben çok sıkıntıda olurdum. Akrabalarım, komşularım bana bir yere kadar yardım edebilirdi. Belediyeden 6 aydır aldığımız yardımlar için Başkanımız Necdet Uysal’a çok çok teşekkür ederim. Görme kaybım birden olmadı, yavaş yavaş arttı. Evde yaşlı annem ve oğlum var. Eve bakamaz, bir iş yapamaz olmuştum. Belediyeden yemek, temizlik, kişisel bakım, odun ve erzak yardımı alıyoruz. Sağlık ekipleri dolaşıp, ihtiyaçlar için rutin ziyaret yapıyorlar. Belediyemize çok teşekkür ediyoruz, çok iyi çalışıyorlar. Her gün dua ediyorum. Annem her gün çorba içiyor örneğin. Kim yapıp da içerecek ona belediye olmasa?”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1