EGE GÜNDEM GAZETESİ

İstiklal Marşı´nı Güzel Okumak İçin Yarıştılar

İstiklal Marşı´nı Güzel Okumak İçin Yarıştılar
26 views
12 Mart 2018 - 11:32

Öğrencilerin gelecekle arasında tarihi, milli ve manevi bir köprü kurabilmelerini sağlamak, istiklale olan bağlılıklarını pekiştirerek vatan millet, bayrak sevgisini ve saygısını geliştirmek amacıyla düzenlenen  12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü münasebetiyle Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenenİstiklal Marşımızı Etkili ve Güzel Okuma Yarışması 5-6-7-8 Mart tarihlerinde Birinci Sınıflar, İlkokullar, Ortaokullar ve Liseler olmak üzere toplamda 4 kategoride 79 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilmişti. 12 öğrenci kendi kategorisinde dereceye girerek,ödüllendirilmeye hak kazandı.

Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşenİstiklal Marşını Etkili ve Güzel Okuma Yarışması Ödül Törenine; İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fehim Altun, Okul Müdürleri, Öğretmenleri, Öğrenciler ve Veliler katıldı. Okuldaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Yarışmada dereceye giren 12 öğrenci sırayla birer kıta İstiklal Marşını yüreklerini ortaya koyarak okudular. Afrin Şehitlerimize ithafen “Ez Oğlum’’ adlı şiiri dereceye giren lise öğrencilerinin okuması ve öğrencilerin hep birlikte bayrak açması, programı izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Birinciliği paylaşan öğrenciler ödüllerini Kaymakam Ali Sırmalı’dan, İkinciliği paylaşan öğrenciler ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’tan, Üçüncülüğü paylaşan öğrenciler ise ödüllerini Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi Müdürü Hikmet Haşlak’tan aldılar.

Kendi Kategorilerinde 1. olan öğrencilerimiz;

Karagözoğlu İlkokulu öğrencisi Öykü Sena Gülçimen,

Üstek İlkokulu öğrencisi Osman Alp Taşkent,

Mektebim Ortaokulu öğrencisi Remzi Karan

Edremit Körfez Anadolu Lisesi öğrencisi Alperen Öncül.

Kendi Kategorilerinde 2. olan öğrencilerimiz;

Şehit Öğretmenler İlkokulu öğrencisi Melis Karcı,

Salih Korkut Budaras İlkokulu öğrencisi Alperen Hırac,

Uğur Ortaokulları öğrencisi Ada Fitöz

Ülkü Muharrem Ertaş Anadolu Lisesi öğrencisi Zeliha Muslu.

Kendi Kategorilerinde 3. olan öğrencilerimiz;

Kızılkeçili İlkokulu öğrencisi Beril Karabulut,

Karagözoğlu İlkokulu öğrencisi Refik Celal Koç,

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Ali Enes Zeybek,

Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Enes Özdemir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1