EGE GÜNDEM GAZETESİ

EDREMİT’TE GELECEĞİN SPORCULARI YETİŞİYOR

EDREMİT’TE GELECEĞİN SPORCULARI YETİŞİYOR
12 views
12 Mart 2018 - 11:30

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı öncülüğünde başlatılan ve Balıkesir genelinde uygulanan Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi Edremit’te başarıyla uygulanmaya devam ediyor. Sporu sevdiren ve spor yapmaya teşvik eden proje kapsamında Edremit genelinde düzenlenen etkinliklerde spor alanında yetenekli çocuklar yetişiyor.
Öğrencilerin sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, spor hizmetlerinin çeşitliliği ve kalitesi arttırılarak sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılması ve başarılı sporcular yetiştirilmesi, eğitim kademelerinde spor eğitiminin içerik ve uygulama olarak geliştirilmesi açısından büyük önem teşkil eden proje kapsamında; Edremit Kaymakamlığı tarafından okulların talepleri doğrultusunda spor malzemeleri temin edilerek genç sporculara dağıtılmaya devam ediyor. Edremit’te 01.04.2017 tarihinde uygulanmaya başlayan Sporda Yetenek 10’la Gelecek projesi kapsamında bugüne kadar; voleybol topu, basketbol topu, hentbol topu, masa tenisi raketi, masa tenisi topu, satranç takımı, dart takımı, taekwondo kıyafeti, bedminton raketi olmak üzere yaklaşık 30.000 TL’lik spor malzemesi temin edilerek okullarımıza teslim edilmiştir.
Bu kapsamda Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fethi Bilge Gazi İlkokulunu ziyaret ettiler.
Gazi İlkokulunda genç taekwondoculara kıyafetleri Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı tarafından takdim edildi. Öğrencilerin mutluluklarının gözlerinden okunduğu kıyafet dağıtım töreninde öğrencilerle yakından ilgilenen Kaymakam Sırmalı sporcuların hazırladıkları taekwondo gösterisini alkışlayarak izledi.
Törende açıklama yapan Kaymakam Sırmalı: “Sayın Valimiz Ersin Yazıcı öncülüğünde başlatılan Sporda yetenek 10’la Gelecek Projesi kapsamında Edremit’te geleceğin sporcuları yetişiyor. Bizler ülkemizin geleceğinin gençlerimize ve çocuklarımıza emanet edildiğinin farkında olarak; çocuklarımızın eğitimini çok önemsiyoruz. Çocuklarımızın eğitiminde özellikle sosyal ve kültürel açıdan destekleyecek imkanlar yaratma gayreti içerisindeyiz. Çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanması ve nitelikli bireyler olarak yetişmesi çok önemli. Bu noktada da hepimize önemli görevler düşmektedir. Edremit ilçemizde okullarımız, öğretmenlerimiz ve diğer tüm kurumlarımızla birlikte özellikle spor yapma imkanı bulamayan çocuklarımıza düzenli olarak spor yaptırıyoruz. Çocuklarımızın spor bilinciyle yetişmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Çocuklarımıza sporu sevdiren ve spor yapmalarını teşvik eden projemiz sayesinde öğrencilerimizin başarıları da katlanarak artıyor. Bu noktada çocuklarımızın sporla buluşmasına vesile olan Sayın valimiz Ersin yazıcıya teşekkürlerimi sunuyorum. Kaymakamlık ve diğer kurumlarımız olarak projemize destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1