EGE GÜNDEM GAZETESİ

“Dünyadaki en zor meslek kadınların”

“Dünyadaki en zor meslek kadınların”
14 views
09 Mart 2018 - 11:29

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Karesi Belediyesi Beyaz Masa personeli, belediyeye gelen kadınlara karanfil dağıtarak günlerini kutladı. 8 Mart ile ilgili açıklama yapan Başkan Yılmaz, “Dünyadaki en zor mesleklerin başında gelen insan yetiştirme sanatının en güzeli “anne” vasfıyla kadınlar tarafından icra ediliyor. Bu liyakati ile kadınlar her zaman baş tacı edilmeyi hak ediyorlar” dedi.

“KADIN SEVGİ VE FEDAKARLIĞIN SEMBOLÜDÜR”

Karesi Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Beyaz Masa’da işlem yapmak için gelen kadınlarımıza karanfil dağıtarak kadınlar gününü kutladı, erkeklere de eşlerine götürmeleri için karanfil verdi. Kadınlara ayrı bir önem veren Karesi Belediyesi, kendi personellerini de unutmadı ve belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan kadınlara da karanfil dağıttı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklama yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Kadın yeryüzünde merhametin, şefkatin, sevgi ve fedakarlığın sembolüdür. Hayatını ailesine adayan kadınların, toplumun her alanında üstlendikleri misyonu en güzel şekilde taşıdıklarına yürekten inanıyorum. Kadınların aile içinde “anne” olmakla başlayan fedakarlık, sevgi, saygı, hoşgörü, birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma duyguları toplumu olumlu yönde etkileyen en önemli gücü oluşturur. Dünyadaki en zor mesleklerin başında gelen insan yetiştirme sanatının en güzeli “anne” vasfıyla kadınlar tarafından icra ediliyor. Bu liyakati ve değeriyle kadınlar her zaman baş tacı edilmeyi hak ediyorlar” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1