EGE GÜNDEM GAZETESİ

REİS’İ İYİ DİNLE SAYIN REKTÖR !

REİS’İ İYİ DİNLE SAYIN REKTÖR !
26 views
08 Mart 2018 - 11:12

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, 2023 vizyonu ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) konusunda iyi dinlemediği görülüyor.

Rektör Kerim Özdemir, halk nezlinde FETÖ ile mücadelede üniversite içinde yeterli mücadele etmediği konuşulmakta. Akademik başarının belirli çizgileri aşamadığı üniversite en önemli noktalarından birisi olan, Balıkesir (kent), sanayi ve üniversite işbirliğini bir türlü hayata geçiremedi. Göreve geldiği günden bugüne kadar akademik ve idari olarak herhangi bir ilerleme gösteremeyen BAÜN ayrıca Tıp Fakültesi Hastanesi’nin ödenemeyecek borçlar ve verimsiz yönetimi nedeniyle bünyesinde istenilen seviyede doktor ve prof barındıramamakta.

Mevcut hekimlerinde tek tek ayrıldığı TIP Fakültesi Hastanesi, bir yüzüyle BAÜN yönetiminin başarısızlığını yansıtmakta. Rektör Kerim Özdemir’in kötü yönetimini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletildiğinde Özdemir’in bir kez daha Rektör olma hayalleride sona erecektir.

Ayrıca FETÖ ile gerekli mücadelenin yapılmaması, akademik personelin üniversiteden kaçması ve kent üniversite işbirliğini bir türlü sağlayamayan, Rektör Kerim hocanın yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimine zarar vereceğini düşünmeden hareket ettiği kamu oyunda konuşuluyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1