EGE GÜNDEM GAZETESİ

Başkan Yavaş “ Şehitlerimize ve Gazilerimize Minnettarız”

Başkan Yavaş “ Şehitlerimize ve Gazilerimize Minnettarız”
14 views
08 Mart 2018 - 11:07

Türkiye’nin gözü kulağı Zeytin dalı operasyonu ile Afrin bölgesinde. Operasyonun başarılı bir şekilde devam etmesi teselli verirken, bölgeden gelen şehit ve yaralı haberleri de yürekleri dağlıyor.
Balıkesir’in Sındırgı ilçesi Pürsünler mahallesi kayıtlı Türk Silahlı kuvvetleri Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görev yapan Uzman Çavuş Yunus Emre Işık Afrin’de yürütülen “ Zeytin Dalı Harekatı’nda” bombalı saldırıda 2 bacağını kaybetti. Tedavi sonrasında Akhisar’da baba ocağına gelen Işık’a ziyaretler sürüyor.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Sındırgı kaymakam vekili Altuğ Çağlar, Sındırgı Cumhuriyet Başsavcısı Sezai Öz,İlçe Jandarma Komutanı Emre Uslu, İlçe Emniyet Müdürü Ömür Kuyu baba ocağında Afrin gazisini ziyaret etti.
Operasyonlarda yaşadıklarını anlatan Işık “ İki bacağım değil, bütün canım feda olsun bu vatana. Biz bu bayrak uğruna ölmeyi göze almışız. Rabbim arkadaşlarıma güç kuvvet versin.” Sözleri ile Türk milletinin vatanda ve bayrağa olan sevgisini bir kez daha gösterdi.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Rabbim ordumuza güç kuvvet versin. Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ordumuz Afrin bölgesinde emin adımlarla ilerliyor. Bu normal bir operasyon değil. Türk milletinin bekasına yapılan dış güçlere karşı başlatılan bir mücadele. Bu uğurda zorlu şartlarda mücadele eden ordumuzun her zaman yanındayız. Kalbimiz, dualarımız her an onlarla. Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Burada biz rahat duruyorsak orada mücadele eden aslanlarımız, canlarını feda eden Mehmetçiklerimiz sayesinde. Vatan size minnettardır. Yunus Emre kardeşimiz de anlattıkları ile Türk milletinin vatana , bayrağa bağlığını gösterdi. Rabbim acil şifalar versin. ” sözleri ile duygularını dile getirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1