EGE GÜNDEM GAZETESİ

Karesi Kadın Meclisi şehre renk katıyor

Karesi Kadın Meclisi şehre renk katıyor
14 views
07 Mart 2018 - 10:57

Karesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı ziyaret ederek gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerine davet etti.

Karesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı İlknur İnan, Balıkesir Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Uzm. Dr. Ayla Güngör, Kayabey Mahalle Muhtarı Bilge Sevinç ve Yürütme Kurulu Üyeleri Hilal Demirözer ve Birsen Işık, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Karesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgi veren heyet, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde düzenlenecek etkinliklere Başkan Yılmaz’ı da davet etti.

BAŞKAN YILMAZ: BİR KADIN GÖRDÜĞÜNÜZDE BİR MİLLET GÖRÜYORSUNUZ

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Bizim belediyecilik anlayışımızda katılımcı belediyecilik en önemli unsurlarımızdan bir tanesi. Bizim Kent Konseyimiz bu katılımcı belediyeciliğin bir unsuru. İçerisinde Kadın Meclisi, Çocuk Meclisi, Gençlik Meclisi, Engelli Meclisi ve tabii ki Kent Konseyi Meclisimiz var. Hepsiyle beraber çok farklı çalışmalar yapıyoruz. Ama sizin ışığınız başka. Bir kadın gördüğünüzde bir milleti görüyorsunuz çünkü annelerimiz nasılsa kadınlarımız nasılsa o devlet kadın eli değmiş gibi titiz, detaylı ve özenle yapılmış oluyor. Biz Kadın Meclisimizin yaptığı projeleri çok önemsiyoruz. Şunu söyleyebilirim ki yaptığınız çalışmalar şehrimize renk kattı. Her türlü açtığınız kurslar, yaptığınız etkinlikler, evlerin içindeki kadınlara destek için yaptığınız her şey bu şehirde bir farklılık ve farkındalık oluşturdu. Kadın Meclisimize çok teşekkür ediyorum, emekleriniz için teşekkür ederiz” dedi.

KADIN MECLİSİ BAŞKANI İLKNUR İNAN: KARESİ’DE KADININ ADI VAR

Kadın Meclisi Başkanı İlknur İnan, “Çok teşekkür ediyoruz, bizleri hem gururlandıran hem de onurlandıran sözler söylediniz. Biz sadece ‘Karesi’de Kadının Adı Var’ diyoruz. Gerçekten Karesi’de kadının adı var. Dün kendisini ziyaret etme imkanı bulduğumuz Karesi İlçe Jandarma Komutanımız Türkiye’deki tek kadın ilçe jandarma komutanı. Bu bizim için ayrıca gurur vericiydi. Baktığımızda kadınlarımız aslında Balıkesir’de çok güçlü, Karesi’de çok güçlü. Çokça kadın esnafımız var, tarla işi yapan ve devletten destek alan ciddi boyutta kadın girişimcimiz var. Belki bunlar görülmüyor ama biz hepsinin yanındayız ve Karesi’deki bütün kadınlarımızın yanındayız. Sizlerin de desteğiyle kadınlarımıza dokunmaya devam edeceğiz inşallah” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1