EGE GÜNDEM GAZETESİ

Büyükşehir’den Ayvalık’a asfalt hamlesi

Büyükşehir’den Ayvalık’a asfalt hamlesi
10 views
07 Mart 2018 - 10:53

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Ayvalık’ta dev bir asfaltlama çalışması hamlesi yapılmaya hazırlanılıyor.
Geçtiğimiz hafta Balıkesir’de düzenlenen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun vizyon projelerini açıkladığı toplantıda; Başkan Kafaoğlu’nun, Ayvalık’ın girişinden ana arter üzerindeki tüm yolları asfaltlayacaklarını müjdelemesinin ardından hemen düğmeye basıldı.
Bu kapsamda; önceki gün Ayvalık’a gelen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yavuz Subaşı, Büyükşehir Belediyesi Edremit Körfezi Koordinasyon Daire Başkanı Fatih Aka asfaltlanacak bölgelerde incelemelerde bulundu.
AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hasan Kıtay’ın öncülüğünde gerçekleşen incelemelerde; Çanakkale ile İzmir’i birbirine bağlayan E-87 karayolundan başlayıp, ilçe merkezindeki ana arterlerle, Marina önüne kadar olan yaklaşık 10 kilometrelik yolda yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hasan Kıtay, Ayvalık’ın turiztik bir kent olduğunu hatırlatarak, “Turistik kentlerde kentlerin girişleri o yörenin vitrinidir. Ayvalık; dünyaca ünlü turizm merkezlerinden biri olduğu için de Ayvalık’ımızın şehir girişini Avrupai normlara taşımamız gerektiğine inanıyoruz. Bunun yanı sırada ilçe girişinden, şehir merkezine kadar uzanan ana arterde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde kalan yolları asfaltlamak için düğmeye basmış durumdayız. Allah nasip ederse fizibilite çalışmalarının ardından, yaklaşık 20 gün içerisinde sıcak asfalt çalışmalarımız başlayacaktır. İnşallah yaz sezonu öncesinde de Ayvalık’ımızı ziyaret edecek yerli ve yabancı turistlerimizi göğsümüzü gere gere modern bir kent vizyonuyla karşılayacağız. Bu çalışmaların yapılmasında öncü olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai Kafaoğlu ile ekip arkadaşlarına Ayvalık halkı adına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu. Suat Salgın

(SS-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1