EGE GÜNDEM GAZETESİ

“TERÖRLE MÜCADELEYİ TAVİZ VERMEDEN SÜRDÜRECEĞİZ”

“TERÖRLE MÜCADELEYİ TAVİZ VERMEDEN SÜRDÜRECEĞİZ”
16 views
06 Mart 2018 - 11:28

Vali Ersin Yazıcı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekâtı’nda yaralanan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Baran’ı Edremit’teki evinde ziyaret etti.
Vali Ersin Yazıcı’ya Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Edremit Garnizon Komutanı Piyade Albay Osman Aytaç eşlik etti.
Piyade Uzman Çavuş Ahmet Baran ile bir süre sohbet eden ve acil şifalar temennisinde bulunan Vali Ersin Yazıcı, tedavisi devam eden Piyade Uzman Çavuş Ahmet Baran’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı.
TEDAVİ İÇİN TÜM İMKÂNLAR KULLANILACAKTIR
Edremit’te ikamet eden Piyade Uzman Çavuş Ahmet Baran’ın yanında bulunan anne ve babasıyla da yakından ilgilenen Vali Yazıcı, burada yaptığı konuşmada Ahmet kardeşimizin tedavisinin tüm imkânlar kullanılarak devam edeceğini ifade ederek, güvenlik güçlerimizin ülkemizin bekası ve istikbali için hem sınırlarımız içinde hem de sınırlarımız dışında gece-gündüz, kar kış demeden terör örgütleri ve teröristlerle mücadele içerisinde olduğunun altını çizdi.
BU MÜCADELEDEN ASLA TAVİZ VERİLMEYECEK
Uzman Çavuş Baran’a bir isteği olup olmadığını soran Vali Yazıcı, devletin her zaman yanlarında olduğunu ve herhangi bir ihtiyaç durumunda kendisine her an ulaşılabileceğini söyledi.
Terörle mücadele konusunda yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla mücadele edildiğini belirten Vali Yazıcı, milletimizin huzur ve güvenliği için bu mücadeleden asla taviz verilmeyeceğini ifade etti.
TERÖRLE OLAN MÜCADELEDE HER TÜRLÜ MEŞRUİYETİMİZ VARDIR
Türkiye’nin terörle mücadelesinin mutlaka ama mutlaka başarıyla sonuçlanacağını ifade eden Vali Yazıcı, “Terörle olan mücadelede her türlü meşruiyetimiz vardır. Her türlü üstünlüğümüz vardır. Azim ve kararlılıkla bu mücadele yapılacaktır. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim etsin. Devletimize milletimize zeval vermesin. Devlet de millet de şehit ve gazilerimizle beraberdir. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettikçe istikbalimiz bu günlerimizden çok daha aydınlık çok daha parlak olacaktır. Bu ülkenin mutluluğu, huzuru, güveni, istikrarı, istikbali ve istiklali için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye, terör karşısındaki dik duruşundan taviz vermeyeceğini, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini tüm dünyaya göstermiştir.”dedi.
Vali Yazıcı, ülkemizin birliği ve dirliği için mücadele verirken şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet geride kalanlarına sabırlar dileyerek yaralanan güvenlik güçlerimize de acil şifalar diledi.
Vali Ersin Yazıcı, Piyade Uzman Çavuş Ahmet Baran’a Türk Bayrağı ve zeytin fidanı hediye etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

UA-76219985-1